داشتن معاینه فنی برای گرفتن طرحهای هفتگی الزامی می‌شود

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵


داشتن معاینه فنی برای گرفتن طرحهای هفتگی الزامی می‌شود

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی گفت: داشتن معاینه فنی برای تهیه طرح ترافیک روزانه و هفتگی از هفته آینده الزامی می‌شود.
سید نواب حسینی منش گفت: در کمتر از یک ماه آینده صددرصد مراکز کشور به سامانه سیمفا متصل خواهند شد.
وی افزود: بنابر تأکید وزارت کشور مقررشده آن دسته از مراکزی که طی این مدت به سامانه متصل نشوند از اعتبار ساقط خواهند شد.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی با اشاره به اینکه در روزهای آلودگی هوا انگشت اشاره و اتهام به سمت معاینه فنی است که چرا معاینه فنی عملکرد مطلوبی ندارد، چرا پلیس نظارت کافی بر خودروهای فاقد برگه معاینه فنی ندارد و… گفت: براساس مطالعات فنی صورت گرفته سهم معاینه فنی در آلودگی هوا تنها ده درصد است. اصل کار معاینه فنی ایمنی خودروهاست. به‌طوری‌که با 18 آزمون ساده می‌توان اطمینان خاطر داشت که از گزند تصادفات در امان هستیم.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی با گلایه از تصویب معافیت معاینه فنی از دو سال به پنج سال گفت: وقتی خودروسازان تنها خودروی خود را 2 سال گارانتی می‌کنند معاینه فنی 5 ساله هیچ‌گونه توجیه منطقی ندارد، لذا باید سن معاینه فنی کاهش پیدا کند و امیدوارم مجلس دهم در ابتدای کار در قالب طرحهای فوریتی در این موضوع وارد شود.
وی تصریح کرد: دیتاهای معاینه فنی می‌تواند در اختیار خودروسازان قرار گیرد تا در تولیداتشان موردتوجه قرار گیرد چراکه با انجام معاینه فنی مشخص می‌شود نقاط ضعف و قدرت خودروها چیست.
حسینی منش در ادامه تأکید کرد: یکی از ثمرات سیمفا نظارت هوشمند و مکانیزه پلیس در معاینه فنی است. به‌طوری‌که در اسرع وقت تمام خودروها با استفاده از سیستم مکانیزه اعمال قانون خواهند شد.
وی تأکید کرد: از هفته آینده معاینه فنی به‌عنوان یک الزام برای خرید طرح ترافیک روزانه و هفتگی موردبررسی قرار می‌گیرد و چنانچه خودرویی معاینه فنی نداشته باشند مجوز ورود به طرح ترافیک را نخواهد داشت. اکنون سامانه طرح ترافیک و معاینه فنی در حال یکپارچه‌سازی است.
حسینی منش با بیان اینکه سفرهای تابستانی رو به آغاز است، تصریح کرد: فارغ از قوانین و اعمال قانون شهروندان باید به وجدان اجتماعی برسند که از خودرو سالم و ایمن در رانندگی‌شان استفاده کنند تا درصد قابل‌توجهی از تصادفات کاهش یابد. منبع: ایران آنلاین


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *