خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۵


خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است

رهبر انقلاب در دیدار رئیسجمهور ونزوئلا

خیال شکستناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیسجمهور ونزوئلا تاکید کردند: برخی خیال میکنند که امریکا، شکستناپذیر است درحالیکه این تصور، خطایی بزرگ است.

%d8%ae%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%b4%da%a9%d8%b3%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d8%ae%d8%b7%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af-%d8%a7%d8%b3

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا با اشاره به شکست نقشه‌ها و سیاستهای امریکا در منطقه غرب آسیا، مسئله کاهش قیمت نفت را ابزاری برای فشار بر کشورهای مستقل از امریکا دانستند و تأکید کردند: ایستادگی و مقاومت عاقلانه و همراه باتدبیر در مقابل فشارها، یقیناً پیروزی را به دنبال خواهد داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به استفاده از سلاح نفت برای تحمیل مشکلات کنونی بر کشورهای مستقل خاطرنشان کردند: درگذشته زمانی که برخی کشورهای اسلامی با بستن نفت خود به مقابله با رژیم صهیونیستی برآمدند، غربیها به‌بهانه استفاده سیاسی از نفت جنجال به پا کردند، اما متأسفانه امروز همان کشورها با همراهی برخی اعضای اوپک و بعضی از کشورهای منطقه ما که خود نیز از این سیاستها زیان می‌بینند، در هماهنگی کامل با سیاستهای امریکا از نفت به‌عنوان سلاح استفاده می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: می‌توان با در پیش گرفتن سیاستهای عاقلانه و افزایش همکاریها، براین توطئه‌ها و خصومتها فائق آمد. ایشان با اشاره به ناکام ماندن امریکا در اجرای سیاستهای خود در منطقه غرب آسیا به‌رغم صرف هزینه‌های هنگفت از جیب خود و بعضی کشورهای منطقه، خاطرنشان کردند: برخی خیال می‌کنند که امریکا، شکست‌ناپذیر است درحالی‌که این تصور، خطایی بزرگ است و اشتباههای مکرر آمریکاییها در 15 سال گذشته، اکنون آنها را در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده کرده است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اثرگذاری ونزوئلا بر حرکتهای ضد استکباری در منطقه امریکای لاتین را نشان‌دهنده ظرفیت بالای این کشور خواندند و با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت ریاست این کشور بر جنبش غیرمتعهدها افزودند: غربیها تمایلی به افزایش تحرک جنبش غیرمتعهدها ندارند ولی کشورهای مستقل باید در نقطه مقابل خواست آنها حرکت کنند و دراین صورت، آینده یقیناً بهتر از گذشته خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین بر تصمیم جدی دولت جمهوری اسلامی ایران در افزایش همکاریها با ونزوئلا تأکید کردند و نقش مهم مسؤولان و وزیران دو کشور در پیگیری و اجرای دقیق توافقات را یادآور شدند.

دراین دیدار که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری نیز حضور داشت، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا با ابراز خرسندی از سفر مجدد به ایران و ملاقات با رهبر انقلاب اسلامی، گفت: هوگو چاوز رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا به‌خوبی ایران و جایگاه آن را شناخته بود و همواره از ایران به‌عنوان کشوری قدرتمند یاد می‌کرد. مادورو با تمجید از مقاومت قدرتمندانه ملت ایران در مقابل دشمنیهای امریکا افزود: ملت ایران در حالی در کمال آرامش و امنیت زندگی می‌کنند که متأسفانه بسیاری از کشورهای منطقه و اطراف ایران در جنگ، تفرقه و ضعف به سر می‌برند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت در دو سال گذشته، گفت: امپریالیزم آمریکا مداخلات و دشمنیهای فراوانی علیه ونزوئلا به کاربست اما ملت ما در برابر این جنگ اقتصادی مقاومت کرد و اکنون به‌تدریج در حال خروج از بحران اقتصادی هستیم.

مادورو در ادامه با اشاره به رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خاطرنشان کرد: هرکدام از دو نامزد اصلی انتخابات آمریکا برنده شود، دولت رو به انحطاطی در آمریکا شکل خواهد گرفت که برای آینده جهان بسیار خطرناک خواهد بود. رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین مذاکرات خود با مسؤولان جمهوری اسلامی را موفق دانست و افزود: باید تمام تلاش خود را برای به نتیجه رساندن توافقات به کار بگیریم.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *