حذف دوره شبانه کارشناسی در دانشگاه بوعلی سینا

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۵


حذف دوره شبانه کارشناسی در دانشگاه بوعلی سینا

مدیر امور آموزشی دانشگاه بوعلی سینا خبر داد

حذف دوره شبانه کارشناسی در دانشگاه بوعلی سینا

 

دانشگاه بوعلی

مدیر امور آموزشی دانشگاه بوعلی سینا گفت: بر اساس سیاستهای اتخاذی دانشگاه، در سال تحصیلی جاری دانشگاه بوعلی سینا پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در قالب شبانه را حذف کرده است.

دکتر سید مهدی مسبوق، از پذیرش دانشجوی شبانه در دوره دکترا خبر داد و تصریح کرد: امسال برای نخستین بار در دانشگاه بوعلی سینا پذیرش دانشجوی شبانه در دوره دکترا انجام می‌گیرد.

وی از افزایش 15 درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره روزانه خبر داد و اظهار کرد: با حذف دوره شبانه از این دانشگاه تقریباً 15 درصد به ظرفیت دوره روزانه افزوده‌شده است.

مسبوق به ایجاد برخی از رشته‌های جدید در دانشگاه بوعلی سینا اشاره کرد و افزود: دانشگاه بوعلی سینا امسال در رشته‌های مکانیک ماشینهای صنایع غذایی و بیوتکنولوژی در مقطع کارشناسی برای نخستین بار دانشجو می‌پذیرد.

وی از حذف برخی رشته‌ها در دوره‌های تحصیلات تکمیلی خبر داد و تصریح کرد: پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی بر اساس میزان ظرفیت و وجود استاد راهنما انجام می‌گیرد به‌طوری‌که اگر استاد راهنما وجود نداشته باشد و یا ظرفیت به حدنصاب نرسد آن رشته حذف خواهد شد اما ممکن است در سالهای بعد دوباره پذیرش در آن رشته صورت گیرد.

مسبوق در پایان گفت: طبق قوانین بالادستی در حال حاضر سرانه دانشجویان دوره روزانه از طریق وزارت علوم پرداخت می‌شود، اما شهریه دانشجویان شبانه بر اساس تعرفه‌های مشخصی از خودشان دریافت می‌شود. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *