جهاد دانشگاهی فراتر از جریان‌های سیاسی است

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲ خرداد ۱۳۹۶


جهاد دانشگاهی فراتر از جریان‌های سیاسی است

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ضمن بیان اینکه انتخابات تنها وسیلهای برای بازیابی اعتبار نظرسنجیها از جنبه علمی است، تاکید کرد: ایسپا و جهاد دانشگاهی فراتر از میل و خواسته جریانهای سیاسی، میل و خواسته افکار عمومی را عنوان کرد.

سعید پورعلی در نشست خبری تشریح عملکرد مرکز افکارسنجی ایسپا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن تبریک حضور پرشکوه مردم در انتخابات و انتخاب آقای روحانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در اولین سخنرانی رسمی در سال 96 در حرم مطهر رضوی انتخابات و مسائل معیشتی و اقتصاد را دو موضوع مهم کشور برای سال جاری برشمردند و تاکید ایشان بر این بود که شرایطی فراهم شود تا شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باشیم. معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی افزود: براساس آن چیزی که وزیر کشور اعلام کرد حدود 41 میلیون رای در کل کشور به صندوق‌های ریاست‌جمهوری ریخته شد که این موضوع نشان از تحکیم پایه‌های جمهوریت و تقویت مشروعیت نظام جمهوری اسلامی دارد.

وی ادامه داد: رای دادن شکلی از مشارکت سیاسی شهروندان است و انتخابات تنها صورتی از مشارکت است که نظام مردم را در سررسیدهای تنظیم زمانی دور خود جمع می‌کند تا در رقم زدن سرنوشت خود مشارکت جدی داشته باشد.

پورعلی با اشاره به فعالیت مرکز افکارسنجی ایسپا در ایام تبلیغات انتخابات گفت: ایسپا در این دوره با انجام 12 موج نظرسنجی توانست به خوبی از مراکز نظرسنجی دفاع کند. در واقع این 12 موج کمک کرد که اراده مردم به خوبی معرفی و شناسایی شود و در آگاه‌کردن مردم ایفای نقش جدی داشته باشد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه نظرسنجی‌ها به عنوان مینی‌رفراندوم می‌تواند به ما کمک کند که گرایش‌های جامعه را معرفی کنیم، اظهار کرد: از طرفی می‌توان در این راستا کارهای تحقیقاتی و پژوهشی نیز انجام داد و از اراده مردم در تصمیم‌گیری‌های کلان به خوبی آشنا شد. مراکز نظرسنجی براساس مطالبه بخشی از مردم می‌توانند گرایش جامعه را معرفی کنند و انتخابات تنها وسیله‌ای برای بازیابی اعتبار نظرسنجی‌ها از جنبه علمی است.

وی در ادامه تاکید کرد: ایسپا و مجموعه جهاد دانشگاهی فراتر از میل و خواسته‌های جریان‌های سیاسی، میل و خواسته‌های افکار عمومی را ترسیم می‌کنند و در این فرآیند اعتبار حرفه‌ای خود را ارتقاء بخشیده اند. پورعلی افزود: براساس تاکید مقام معظم رهبری جهاد دانشگاهی فراتر از جریان سیاسی است و اگر کسی بخواهد این نهاد را در سطح جریان‌های سیاسی قرار دهد در واقع ظلم بزرگی به این نهاد کرده است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه فضای رقبایتب تمام شده و شخص دوم کشور با اقتدار انتخاب شده است،‌ گفت: باید به مرور از فضای رقابت‌ها دور شویم و به فضای رفاقت و همدلی برسیم. کور به همه ظرفیت‌های خود نیاز دارد و بر همین اساس جهادد انشگاهی به عنان مهم‌ترین نقش خود سعی‌کند مطالبه قاطبه مردم را بازخوانی کرده و به دولت دوازدهم تقدیم کند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *