جمع‌آوری متکدیان تهران
آغاز شد


دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵


جمع‌آوری متکدیان تهران
آغاز شد


جمع‌آوری متکدیان تهران
آغاز شد

بر اساس اقداماتی کارشناسی طی روزها و ماههای گذشته، گدایان و سر تیم متکدیان تهران مشخص‌شده‌اند و برنامه‌ریزی برای غربالگری آنها به کمک شهرداری و بهزیستی فراهم‌شده است.
عملیات جمع‌آوری متکدیان تهران در نشست قرارگاه جمع‌آوری متکدیان و جذب کودکان بی‌سرپرست با حمایت استاندار تهران کلید خورد.
نشست برنامه‌ریزی طرح جمع‌آوری متکدیان تهران به ریاست استاندار تهران و با حضور فرماندار تهران و مسؤولان بهزیستی، نیروی انتظامی، دانشگاههای علوم پزشکی و شهرداری تهران برگزار شد.
عیسی فرهادی فرماندار تهران در حاشیه نشست گفت: فرمانداری تهران با حمایت استاندار، شهرداری، بهزیستی، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و دانشگاههای علوم پزشکی در ساختن تهران عاری از متکدی مصمم است.
وی افزود: بر اساس اقداماتی کارشناسی طی روزها و ماههای گذشته، گدایان و سر تیم متکدیان تهران مشخص‌شده‌اند و برنامه‌ریزی برای غربالگری آنها به کمک شهرداری و بهزیستی فراهم‌شده است.
فرهادی بابیان اینکه اجرای عملیات جمع‌آوری متکدیان تهران از روز شنبه با همکاری و حمایت مردم آغاز می‌شود عنوان کرد: مردم بدانند که گدایان تهران بر اساس بررسیها بین سه تا سی میلیون تومان درآمد دارند و شبکه‌های مختلف از آنها بیگاری کشیده و سود به جیب می‌زنند.
بر اساس اقداماتی کارشناسی طی روزها و ماههای گذشته، گدایان و سر تیم متکدیان تهران مشخص‌شده‌اند و برنامه‌ریزی برای غربالگری آنها به کمک شهرداری و بهزیستی فراهم‌شده است
فرماندار تهران ادامه داد:
بهترین کمک مردم به متکدیان عدم کمک به آنها است و مراکزی همچون مؤسسات خیریه، بهزیستی و کمیته امداد برای حمایت از نیازمندان واقعی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در این طرح، متکدیان نیازمند شناسایی‌شده و تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار می‌گیرند گفت: بعد از غربالگری عده‌ای از متکدیان در اختیار شهرداری و اتباع بیگانه نیز در اختیار اداره اتباع قرار می‌گیرند.
به گفته فرماندار تهران؛ سر شبکه گدایان نیز از سه ماه تا دو سال حبس شده اموال آنها بازگردانده می‌شود.
فرهادی بابیان اینکه این قرارگاه روزانه کار خود را انجام می‌دهد تأکید کرد: استاندار تهران در جمع‌آوری متکدیان مصمم است و تأکیددارند در هنگام جمع‌آوری حرمتها حفظ شود.
منبع: تبیان

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *