جزئیات کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش‌وپرورش

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۵


جزئیات کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش‌وپرورش

جزئیات کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزشوپرورش

بخشنامه وزارت آموزشوپرورش در خصوص کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص ابلاغ شد.

765883061

بر اساس این بخشنامه که پیرو مصوبه شهریورماه مجلس شورای اسلامی درباره کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص ابلاغ‌شده است، «ساعت کار بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به 44 ساعت کار در هفته هستند؛ اما دارای معلولیت شدید یا فرزند زیر شش سال تمام یا همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب‌العلاج هستند و یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاههای اجرایی»با درخواست کتبی متقاضیان 36 ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای 44 ساعت تعیین می‌شود.

براین اساس تأیید میزان شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی، بیماران صعب‌العلاج توسط وزارت بهداشت و فرزندان زیر شش سال با ارائه شناسنامه معتبر و زنان سرپرست خانوار با ارائه اسناد یا گواهی دادگاه معتبر خواهد بود.

بر اساس این بخشنامه زمان شروع و خاتمه کار با توافق مشمولان و مسئولان مربوط است. بانوانی که بر اساس سایر مقررات از امتیاز کاهش ساعت کاری بهره‌مند هستند تا زمانی که از مقررات مزبور استفاده می‌کنند از شمول این قانون مستثنا هستند.

مشمولان این قانون درصورتی‌که هم‌زمان شرایط استفاده از امتیاز آن و مرخصی ساعتی شیردهی را داشته باشند و یا هم‌زمان دارای شرایط مختلف ذکرشده دراین قانون باشند حق انتخاب یکی از امتیازات پیش‌بینی‌شده رادارند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *