جریمه 40000تومانی در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵


جریمه 40000تومانی در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی

دنیای حقوق:رئیس پلیس راهور تهران از تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی در پایتخت خبر داد.
سردار تیمور حسینی در نشست خبری با اعلام خبر تشدید طرح برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی گفت: کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی برابر قانون جزو ماموریتهای پلیس است.
وی با بیان اینکه معاینه فنی در کنترل ایمنی خودروها به‌منظور پیشگیری از تصادفات نقش مهمی دارد، گفت: برهمین اساس بخش کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی از سوی پلیس راهور اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه تا پایان ماه رمضان کنترل خودروها برای معاینه فنی جنبه اطلاع‌رسانی دارد، گفت: از بعد از عید فطر کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی آغاز و امیدواریم تا قبل از مهرماه دیگر خودروی بالای پنج سال فاقد معاینه فنی در شهر تهران نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه بعد از عید فطر پلیس از ابزارهای دیگر کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام می‌کند، گفت: برابر قانون ۴۰ هزار تومان جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی است.
حسینی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته در یک بررسی میدانی مشخص شد که کمتر از 15 درصد از خودروهایی که باید معاینه فنی داشته باشند، فاقد این برگه بودند، گفت: متأسفانه طی سالهای اخیر سن معاینه فنی از دوبه‌پنج سال افزایش‌یافته و این در حالی است که در اکثر کشورهای جهان، سن معاینه فنی کمتر از دو سال است و امیدواریم این قانون اصلاح شود.
وی با بیان اینکه هدف اصلی از معاینه فنی، تایید ایمنی خودروها است، گفت: تستها نشان داده است که خودروهای فاقد معاینه فنی کمتر از 10 درصد در آلودگی هوا نقش داشتند.
رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه وضعیت خودروها به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در کاهش تصادفات نقش دارد، گفت: شبکه یکپارچه معاینه فنی در کشور راه‌اندازی شده است و امیدواریم هر چه سریع‌تر همه مراکز فنی کشور به این سیستم نظارتی وصل شوند.
وی با بیان اینکه معاینه فنی هیچگاه از اولویت‌ پلیس خارج نشده، گفت: امیدواریم با همکاری مردم به مرحله‌ای برسیم که تا پایان ماه رمضان تمامی خودروهای بالای پنج سال تهران بتوانند معاینه فنی دریافت کنند.
وی با بیان اینکه ماه رمضان فرصت مناسبی است تا افراد به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، گفت: با راه‌اندازی سیستم یکپارچه معاینه فنی امیدواریم هرچه زودتر کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی، هوشمند شود و بتوانیم این تخلف را به‌مانند سایر تخلفات به‌صورت هوشمند کنترل کنیم.
وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه پلیس معاینه فنی را قبول ندارد، گفت: معاینه فنی‌ای که باعث رفع ایرادات خودرو نشود، مورد مطلوب ما نیست؛ هرچند که مسئولان امر معتقدند بخش زیادی از برگه‌های معاینه فنی که پلیس به آن ایراد می‌گیرد، جعلی است و امیدواریم با یکپارچه‌سازی مراکز معاینه فنی این تخلف کاهش یابد.
تیمور حسینی در موردپذیرش طرح LEZ توسط پلیس، گفت: طرح LEZ در شورای عالی ترافیک در حال بررسی است و در صورت ابلاغ، این طرح توسط پلیس عملی می‌شود.
وی در خصوص کنترل موتورسیکلتهای پایتخت نیز گفت: 70 درصد از افرادی که از موتورسیکلت استفاده می‌کنند برای کار، باربری و گذراندن معیشت است و تنها 30 درصد برای فرار از ترافیک از موتورسیکلت استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه تولید موتورسیکلتهای کم کیفیت باید متوقف شود، گفت: متأسفانه سال گذشته 60 نفر از مأموران ما در برخورد با موتورسیکلت دچار سانحه شدند و باید با این موتورسیکلتها برخورد کرد.منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *