ثبت روزانه نزدیک به 18 پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی در دادگستری یزد

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۵


ثبت روزانه نزدیک به 18 پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی در دادگستری یزد

رئیسکل دادگاههای عمومی و انقلاب یزد اعلام کرد

ثبت روزانه نزدیک به 18 پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی در دادگستری یزد

دهشیری گفت: ماهیانه بین 400 تا 500 پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی در دادگستری یزد به ثبت می‌رسد که 4 شعبه تخصصی، رسیدگی به این پرونده‌ها را بر عهده‌دارند.

غلامعلی دهشیری رئیس‌کل دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان یزد در جلسه چگونگی ارجاع پرونده‌های دعاوی خانوادگی به مراکز مشاوره خانواده ضمن استقبال از توسعه مراکز در سطح استان یزد گفت: خوشحالیم که زحمات استان یزد در خصوص پیشگیری از آسیب اجتماعی طلاق نتیجه داد و الگویی برای سایر استانها شده است به‌طوری‌که امسال همه استانها مکلف به ایجاد مراکز مشاوره خانواده شدند.

وی ایجاد رقابت سالم بین این مراکز را مفید ارزیابی کرد و گفت: باید به‌گونه‌ای عمل شود که برای به‌کارگیری افراد مجرب و متخصص بین مراکز رقابت ایجاد شود.

این مقام قضایی اظهار کرد: باید میزان ارجاع پرونده به مراکز را بر اساس میزان صلح و سازش آنها قرار دهیم و با این کار برای تلاش و رقابت بیشتر بین مراکز مشاوره ایجاد انگیزه کنیم. این مقام قضایی به بحث پایداری صلح و سازش بین زوجین نیز اشاره کرد و گفت: باید توجه کرد که دراین مراکز صرفاً بسته شدن پرونده ملاک و معیار قرار نگیرد و به موضوع مراقبتهای پس از صلح و سازش نیز اندیشیده شود و حتماً فرد یا افرادی این مسئله را پیگیری کنند. رئیس‌کل دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان یزد در خصوص نحوه تقسیم و ارجاع دادخواست گفت: تقسیم و ارجاع دادخواست می‌تواند یا بر اساس آدرس متقاضی باشد یا بر عهده خود زوجین گذاشته شود و یا توسط مسئول ارجاع دادگستری به‌صورت یکنواخت و ردیفی صورت گیرد.

دهشیری با تأکید بر در نظر گرفتن تعرفه حداقلی گفت: برای اینکه بار مالی زیادی به خانواده‌ها وارد نشود سعی شود تعرفه‌ها با حداقل قیمت بسته شود.

وی در پایان گفت: باید این مراکز را وصل سازمانها و نهادهای حمایتی مانند بهزیستی، کمیته حضرت امام (ره)، مجمع خیرین و غیره کرد تا پشتیبانی لازم از خانواده‌های نیازمند صورت گیرد.

منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *