تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاههای دولتی و آزاد 96 در آبان ماه

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۵


تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاههای دولتی و آزاد 96 در آبان ماه

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاههای دولتی و آزاد 96 در آبان ماه

بخش کتبی آزمون دکتری بهصورت سراسری در اسفند 95 برگزار میشود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شیوه پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاههای دولتی و آزاد تا آبان ماه تعیین تکلیف می‌شود.

دکتر ابراهیم خدایی افزود: در حال حاضر در انتظار برگزاری جلسه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی هستیم تا پیشنهادهای دانشگاه آزاد برای شیوه پذیرش دانشجوی دکتری را بررسی کنیم.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود که جلسه در آبان ماه برگزار شود و تا قبل از آغاز فرآیند ثبت‌نام اطلاع‌رسانی لازم برای شیوه پذیرش صورت گیرد.

خدایی درباره نظر برخی از داوطلبان آزمون دکتری مبنی بر وجود برخی رشته‌ها و گرایشهای دانشگاه آزاد و عدم وجود آن رشته‌ها در دانشگاههای دولتی خاطرنشان کرد: در اطلاعیه آخر درباره رشته‌های آزمون دکتری 96، تعدادی رشته که در دانشگاه آزاد وجود داشت و در دانشگاههای دولتی نبودند به مجموعه رشته‌های دکتری اضافه شد.

%d8%aa%d8%b9%db%8c%db%8c%d9%86-%d8%aa%da%a9%d9%84%db%8c%d9%81-%d8%b4%db%8c%d9%88%d9%87-%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%d8%b4-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1

رئیس سازمان سنجش آموزش گفت: ما از دانشگاه آزاد لیست رشته‌های این دانشگاه را گرفته‌ایم و درصورتی‌که گرایش خاصی در مجموعه رشته‌ها نباشد در دفترچه شماره 2 به رشته‌ها اضافه می‌شود.

وی درباره شیوه پذیرش شامل بررسی سوابق تحصیلی و مصاحبه گفت: مصاحبه هر دانشگاه خاص همان دانشگاه خواهد بود و با توجه به وزنی که در نظر گرفته‌شده بر اساس قانون مصوب مجلس، بخش کتبی آزمون به‌صورت سراسری در اسفندماه برگزار می‌شود. خدایی یادآور شد: شیوه پذیرش در دستور کار قرار دارد و هنوز نهایی نشده است و این بخش در آبان ماه قبل از ثبت‌نام نهایی می‌شود. وی درباره پیشنهاد دانشگاه آزاد در مورد شیوه پذیرش دانشجوی دکتری گفت: بحث در مورد شیوه پذیرش است که یا مانند کنکور سراسری یک کارنامه داده شود و افراد مستقل در دانشگاه آزاد انتخاب رشته / محل کنند و یا شیوه دیگری برای آن در نظر گرفته شود که این مسئله هنوز نهایی نشده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره این موضوع که آیا پذیرش در مقطع دکتری دوره‌های شهریه پرداز مشمول ممنوعیت از آزمون سال بعد می‌شود یا خیر گفت: پذیرش در دوره‌های شهریه پرداز ممنوعیت شرکت در سال بعد ندارد اما این موضوع در مقطع دکتری صدق نمی‌کند چراکه ظرفیت پذیرش محدود است و اگر کسی قبول شود و نرود، ظرفیت را اشغال کرده است. وی افزود: بااین‌وجود این موضوع هم به‌صورت مستقل تصمیم‌گیری می‌شود که تکلیف آن مشخص شود. خدایی تاکید کرد: آزمون دکتری سال 96 در اسفندماه سال 95 برگزار می‌شود و ثبت‌نام این آزمون از 16 آذرماه آغاز می‌شود.

منبع: اختبار


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *