تشکیل «کانون دانشجویی همیاران سلامت روان» در اکثر دانشگاهها

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۵


تشکیل «کانون دانشجویی همیاران سلامت روان» در اکثر دانشگاهها

تشکیل «کانون دانشجویی همیاران سلامت روان» در اکثر دانشگاهها

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از تشکیل «کانون دانشجویی همیاران سلامت روان» در اکثر دانشگاهها خبر داد.

%d8%aa%d8%b4%da%a9%db%8c%d9%84-%da%a9%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%db%8c-%d9%87%d9%85%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%b1

حمید یعقوبی در خصوصی آخرین وضعیت تشکیل «کانون دانشجویی همیاران سلامت روان» در دانشگاهها گفت: این کانون در بسیاری از دانشگاهها راه‌اندازی شده و هشت جشنواره منطقه‌ای برای آنها پیش‌بینی‌شده است.

وی ادامه داد: تاکنون چهار جشنواره از هشت جشنواره مذکور برگزارشده و 2 جشنواره در ماه جاری در مشهد و تبریز برگزار می‌شود و یک همایش کشوری نیز ویژه همیاران سلامت روان دانشگاههای کشور برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: دانشجویان فعال دراین کانون رابط مرکز مشاوره، دانشگاه و دانشجویان بوده و آموزشهایی خواهند دید تا برخی از مسائل ساده دانشجویان را در محیط خوابگاه و دانشگاه حل‌وفصل کنند.

وی یادآور شد: اگر همکلاسی و هم‌دانشگاهی این دانشجویان در سطح دانشگاه نیاز به خدمات مشاوره داشته باشند توسط این دانشجویان به مرکز مشاوره ارجاع داده می‌شوند.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: شرکت و عضویت دراین کانونها برای دانشجویان به‌صورت داوطلبانه است و دانشجویانی که دراین کانونها فعالیت می‌کنند، به‌عنوان بازوی اجرایی مراکز مشاوره درزمینه پیشگیری از آسیبها فعالیت می‌کنند.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *