تشریح اهداف جشنواره دانشجویان نمونه

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۵


تشریح اهداف جشنواره دانشجویان نمونه

ابوالحسن ریاضی خبر داد:

تشریح اهداف جشنواره دانشجویان نمونه

هدف از برگزاری این جشنواره الگوسازی از دانشجویان نمونه، ترویج فرهنگ علمآموزی و پژوهشگری، ارتقای انگیزه فعالیتهای علمی و فرهنگی در میان دانشجویان، تشویق دانشجویان به پرورش همزمان ابعاد متعدد شخصیتشان در حوزه آموزش، پژوهش، فرهنگی و اخلاقی و هدایت دانشجویان برتر به تولید محصولات متنوع علمی-پژوهشی، مقالات، تألیف کتب، طرحهای پژوهشی عنوانشده است.

%d8%a8%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c-%d9%86%d9%85%d9%87%d9%84%d8%aa-%d8%ab%d8%a8-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d9%85

ابوالحسن ریاضی گفت: تا این لحظه 2897 دانشجو ثبت‌نام موقت کرده‌اند؛ از این تعداد 1428 دانشجو ضمن بارگذاری مدارک خویش موفق به تکمیل ثبت‌نام‌شده‌اند که از این میان 1275 نفر مربوط به وزارت علوم و 155 نفر دانشجویان دانشگاههای تابعه وزارت بهداشت هستند.

وی افزود: همچنین تعداد 463 نفر در مقطع کارشناسی، 445 نفر در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، 6 نفر در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، 27 نفر در مقطع دکترای حرفه‌ای، 484 نفر در مقطع دکترای تخصصی PhD، 2 نفر در مقطع دکتری تخصصی بالینی و 3 نفر در مقطع دکتری پیوسته ثبت‌نام کرده‌اند. ریاضی افزود: اصلاحیه آیین‌نامه نیز پس از امضای وزرای دو وزارتخانه به دانشگاهها ابلاغ‌شده و دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه این اصلاحیه آیین‌نامه را مطالعه کنند.

به گفته وی، دراین اصلاحیه در بخش پژوهشی تنها به مقاله‌های بین‌المللی که مورد تأیید معاونت پژوهشی وزارت هستند امتیاز مربوطه تعلق می‌گیرد؛ در مورد امتیازات شاخص تأثیر مقاله نیز بازنگری شده و همچنین میزان امتیازات اختراعهای مورد تأیید بنیاد نخبگان تغییراتی لحاظ شده است. وی اضافه کرد: در بخش فرهنگی نیز بخش مسابقات فرهنگی به‌صورت مجزا افزوده‌شده است، برای عضویت در سایر نهادهای نظارتی دانشجویان طبق آیین‌نامه‌های جدید مربوطه امتیاز در نظر گرفته‌شده است و در امتیازات بخشهای دیگر مثل اختیار تأهل نیز بازنگری صورت پذیرفته است.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *