ترامپ از اظهارات خود مبنی بر منع ورود مسلمانان عقب‌نشینی کرد

دسته: حقوق بین الملل
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۵


ترامپ از اظهارات خود مبنی بر منع ورود مسلمانان عقب‌نشینی کرد

ترامپ از اظهارات خود مبنی بر منع ورود مسلمانان عقبنشینی کرد

 

 

کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا از اظهاراتش درباره ممانعت از ورود مسلمانان به آمریکا عقب‌نشینی کرده است.

دنیای حقوق: دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در دسامبر سال گذشته میلادی اظهاراتی علیه مسلمانان مطرح کرده و خواستار ممانعت از ورود آنها به آمریکا شده بود که علتش تیراندازی در سن برناردینو از سوی افرادی بود که تحت امر داعش بودند.

منتقدان گفته بودند که این اظهارات از سوی ترامپ تبعیض‌آمیز و نقض‌کننده تضمین آزادی مذاهب در قانون اساسی آمریکاست و دموکراتها هم ترامپ را فردی متعصب خواندند.

در ماههای اخیر،‌ ترامپ گفته است که مهاجرت از کشورهایی را که شبه‌نظامیان در آنها فعال هستند به حالت تعلیق درمی‌آورد اما مایک پنس، معاون ترامپ روز پنجشنبه گفت که نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از موضع خود مبنی بر ممنوعیت تام ورود مسلمانان به آمریکا عقب‌نشینی کرده است.

مایک پنس در مصاحبه‌های تلویزیونی گفته که اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود مهاجرت افراد را از «کشورهایی که در آنها تروریستها و شبه‌نظامیان فعال هستند»، به حالت تعلیق درمی‌آورد.

وی در پاسخ به سؤالی از سوی شبکه خبری MSNBC درباره اینکه ترامپ می‌خواهد ورود همه مسلمانان به آمریکا را منع کند، گفت: اصلاً این‌طور نیست، او فقط به دنبال عدم ورود مهاجران از کشورهایی است که در آنها تروریستها فعال هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *