تخصیص 110000000000 تومان برای فیلترینگ هوشمند ارتقاء پهنای باند داخل کشور به 10000 مگابایت تا پایان سال

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱ شهریور ۱۳۹۵


تخصیص 110000000000 تومان برای فیلترینگ هوشمند ارتقاء پهنای باند داخل کشور به 10000 مگابایت تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات خبر داد

تخصیص 110000000000 تومان برای فیلترینگ هوشمند ارتقاء پهنای باند داخل کشور به 10000 مگابایت تا پایان سال

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یک هزار و 100 میلیارد ریال برای اجرای طرح فیلترینگ هوشمند و دسترسی مردم به دستاوردها و اطلاعات سالم دنیا اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از ایرنا،محمود واعظی عصر شنبه در جمع خبرنگاران اراک افزود: این اعتبار در جریان قرارداد با 14 دانشگاه و مرکز علمی کشور به‌منظور تسهیل دسترسی مردم به اطلاعات آزاد و دستاوردهای سالم دنیا اختصاص یافته است. وی ادامه داد: فیلترینگ هوشمند، اطلاعات مغایر با فرهنگ کشور را حذف و مابقی اطلاعات را در اختیار کاربران داخلی قرار می‌دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری اجرای زیرساختهای شبکه ملی اطلاعات کشور افزود: برای ایجاد این شبکه، پهنای باند داخل کشور از 624 مگابایت به چهار هزار مگابایت ارتقا یافته و تا پایان امسال نیز به 10 هزار مگابایت ارتقا می‌یابد.

واعظی گفت: تقسیم مرکز تبادل ترافیک کشور به چهار منطقه تهران، تبریز، مشهد و شیراز، جداسازی پهنای باند داخل از خارج کشور و کاهش تعرفه اینترنت از دیگر برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای دسترسی مطلوبتر مردم به شبکه ملی اطلاعات کشور است. وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت بهداشت، توسعه فرهنگ سلامت را با ابزار اینترنت در کشور در دستور کار خود قرار داده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری اجرای توافقنامه ماهواره ملی سنجش بین ایران و کشور روسیه افزود: اقدامهای اولیه در این خصوص انجام و سند همکاری بین دو کشور انجام شده و در مرحله عقد قرارداد است.

واعظی گفت: دو هزار و 300 میلیارد ریال در سه‌ساله عمر دولت تدبیر و امید در حوزه اینترنت استان مرکزی سرمایه‌گذاری شده است و یک هزار و 900 میلیارد ریال دیگر برای افزایش پهنای باند و برخورداری روستاها از خدمات اینترنتی در این استان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: هم‌اکنون 257 روستای استان مرکزی از خدمات شبکه‌های اینترنتی برخوردار هستند که با سفر دولت تدبیر و امید به این استان، 218 روستای دیگر از خدمات این شبکه بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با انجام زیرساختهای لازم، روستاهای بالای 15 خانوار این استان از خدمات اینترنت برخوردار شوند. واعظی گفت: سالانه حدود سه‌هزار تا سه‌هزار و 500 میلیارد ریال برای برخورداری روستاها از خدمات اینترنتی سرمایه‌گذاری می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: فعالان روستایی با تجهیز روستاها به خدمات اینترنتی، می‌توانند بسیاری از صنایع‌دستی خود را از طریق فضای مجازی به فروش رسانده و با تحقق این مهم، زمینه افزایش اشتغال و معرفی جاذبه‌های گردشگری روستاها نیز فراهم می‌شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر یک‌روزه به استان مرکزی از حوزه علمیه خاتم‌الانبیا(ص)، کارخانه واگن پارس و بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان اراک بازدید و در نشست شورای اداری استان مرکزی نیز حضور یافت.


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *