تحول در ساختار کلانتری و پاسگاهها

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۷ دی ۱۳۹۵


تحول در ساختار کلانتری و پاسگاهها

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خبر داد :

تحول در ساختار کلانتری و پاسگاهها

875665244

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از اجرای مدل پیشرفته ساختار کوپ در سطح ناجا خبر داد و گفت: این مدل جدید باعث افزایش روزافزون کیفیت خدمترسانی به مردم خواهد شد.

سردار محمد شرفی در هشتمین همایش فرماندهان کلانتری‌ و پاسگاههای استان چهارمحال و بختیاری ، یکی از اهداف اصلی این همایش را روزآمدی کلانتریها و پاسگاههای سراسر کشور دانست و گفت: آن چیزی که در حوزه پلیس تعریف‌شده امنیت است که مقدمه هر نوع توسعه و نوسازی در جامعه و بستری مناسب برای رشد و تعالی انسانها است. سردار شرفی به میزان و نقش مردم در ایجاد امنیت عمومی پرداخت و یادآور شد: به اعتقاد ما میزان امنیت عمومی در جامعه به میزان بلوغ و مسؤولیتی بستگی دارد که مردم و جامعه در نظم و امنیت اجتماعی می‌توانند به وجود بیاورند.

سردار شرفی به عملکرد کارکنان فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در هشت‌ماهه اول سال جاری اشاره و تصریح کرد: الحمدالله با درایت مسؤولان استان و مشارکت و همکاری خیلی خوب مردم با پلیس، امسال شاخصهای امنیتی و انتظامی نسبت به سال گذشته از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است.

وی گفت: طبق ارزیابیهای انجام‌شده از عملکرد فرماندهی انتظامی این استان، طی هشت‌ماهه گذشته، سرقت به عنف 63 درصد کاهش، سرقت مسلحانه نزدیک به صفر و هم‌چنین تشکیل پرونده و انواع جرایم کاهش 40 درصدی داشته است.

سردار شرفی تصریح کرد: در این مدت شاهد کاهش فاصله بین وقوع و کشف جرایم به سبب ظرفیت کارآگاهی بسیار خوب و آموزشهای ارائه‌شده به کارکنان انتظامی این استان بودیم که بهبود این شاخصها بحمدالله حکایت از افزایش توانمندسازی و مهارت نیروی انسانی استان دارد. رئیس پلیس پیشگیری ناجا، هم‌چنین به اعلام رضایت شهروندان از عملکرد پلیس استان اشاره و بیان کرد: طبق اطلاعاتی که از سامانه 197 دفتر نظارت و ارتباطات مردمی استخراج شد، 500 نفر طی تماسهای تلفنی با این سامانه از عملکرد این فرماندهی اعلام رضایت و تقدیر کردند.

توجه ویژه ناجا به اجرای فرامین فرمانده معظم کل قوا

سردار شرفی در بخش دیگری از سخنان خود، اقدامات استان در اجرای فرامین فرماندهی معظم کل قوا را خوب ارزیابی و بیان کرد: در دیدار فرماندهان عالی‌رتبه ناجا با فرمانده معظم کل قوا، ایشان تأکید داشتند که به کلانتریها و پاسگاهها توجه ویژه‌ای بشود که در این بخش نیز پلیس استان تمهیدات خوبی داشته است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بر اساس تأکیدات فرمانده ناجا برای اجرای دقیق فرامین رهبر معظم انقلاب در سطح ناجا شورایی تحت عنوان شورای تحول حوزه کلانتری و پاسگاهها به ریاست سردار “اشتری” تشکیل و در زیرمجموعه این شورا کمیته‌هایی شامل: کمیته ساختار، منابع انسانی، فناوری و تکنولوژی، صیانت، آموزش و پشتیبانی قرار دارند که هرکدام از این کمیته‌ها به‌صورت تخصصی، حرفه‌ای و علمی با انجام مطالعات و پژوهشهای دقیق راهکارهای عملی اجرای فرمان مقام معظم رهبری را تدوین و به شورا ارائه می‌دهند. بر اساس گزارش سایت پلیس، رئیس پلیس پیشگیری ناجا در بخش پایانی سخنان خود برافزایش روزافزون کیفیت خدمت‌رسانی در سطح کلانتری و پاسگاهها از برنامه‌ریزی برای اجرای ساختار جدید و پیشرفته کلانتری و پاسگاهها در سطح ناجا خبر داد. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *