برای نخستین بار دولت اوباما، روسیه را به هک ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها متهم کرد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵


برای نخستین بار دولت اوباما، روسیه را به هک ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها متهم کرد

برای نخستین بار دولت اوباما، روسیه را به هک ستاد انتخاباتی دموکراتها متهم کرد

واشنگتن به‌طور رسمی روسیه را به هک تارنمای «کمیته ملی دموکرات» باهدف اثرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، واشنگتن به‌طور رسمی روسیه را متهم کرد که تارنمای «کمیته ملی حزب دموکرات» را باهدف اثرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هک کرده است.

«وزارت امنیت داخلی آمریکا» و «دفتر مدیریت اطلاعات ملی در حوزه امنیت انتخابات» بیانیه‌ای مشترک را صادر کردند که در آن آمده است: جامعه اطلاعاتی آمریکا مطمئن است که دولت روسیه روند افشای رایانامه‌های اشخاص و نهادهای آمریکایی ازجمله برخی از سازمانهای سیاسی این کشور را هدایت کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: افشای اخیر رایانامه‌های هک شده بر روی تارنماهایی همچون «دی سی لیکز دات کام» و «ویکی لیکس» با شیوه‌ها و انگیزه‌های اقدامات تحت هدایت دولت روسیه همخوانی دارد.

دراین بیانیه آمده است که این‌گونه سرقت و افشاگریها باهدف مداخله در فرآیند انتخابات آمریکا صورت می‌گیرد.

گفتنی است که هک رایانامه‌های خصوصی «کمیته ملی حزب دموکرات» در ماه ژوئن صورت گرفت. باآنکه شماری از مقامات آمریکا بدون ارائه شواهد و مدارک لازم دولت روسیه را به دست داشتن دراین نفوذ اطلاعاتی متهم کردند،‌ این نخستین باری است که دولت اوباما به‌طور رسمی کرملین را به هک تارنمای این کمیته متهم می‌کند.

در پی این اتهام زنی، رئیس کمیته فرعی «امنیت سایبری» مجلس سنای آمریکا قصد دارد یک لایحه قانونی جهت وضع تحریمهای جدید علیه روسیه ارائه نماید. این در حالی است که مسکو قاطعانه هرگونه ارتباط با نقض امنیت سایبری را رد کرده است.

منبع: مهر

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *