با متخلفان دریافت وجه اجباری در مدارس غیرانتفاعی برخورد شود

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۵


با متخلفان دریافت وجه اجباری در مدارس غیرانتفاعی برخورد شود

عضو کمیسیون آموزش:

با متخلفان دریافت وجه اجباری در مدارس غیرانتفاعی برخورد شود

355296568

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه دریافت وجه اجباری در مدارس غیرانتفاعی بیداد می‌کند، گفت: وزارت آموزش‌وپرورش به‌طورجدی با متخلفان برخورد نمی‌کند.
اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه تکرار موضوع دریافت وجه اجباری از والدین دانش آموزان در زمان ثبت‌نام نشان‌دهنده عملکرد نامناسب اهرمهای نظارتی در وزارت آموزش‌وپرورش است، اظهار کرد: موضوع دریافت غیرقانونی وجه از والدین در مدارس غیرانتفاعی نسبت به مدارس عادی خیلی بیشتر نمایان است و بیداد می‌کند.
وی با انتقاد از دریافت وجه اجباری از والدین دانش آموزان در زمان ثبت‌نام افزود: متأسفانه تکرار این موضوع در هرسال نشان‌دهنده وجود ضعف در وزارت آموزش‌وپرورش است.
عباسی با اشاره به اینکه وزارت آموزش‌وپرورش نباید سرانه مدارس را با تأخیر در اختیار مدارس بگذارد که مدیران مجبور به اخذ وجه از والدین به‌منظور اداره امور کنند، گفت: مدیران مدارس با آگاهی از اینکه اقدامشان تخلف بوده و امکان برخورد قانونی برایشان وجود دارد اقدام به دریافت وجه از خانواده‌ها به‌عناوین‌مختلف می‌کنند زیرا برای تأمین هزینه‌های مدارس نیازمند بودجه هستند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ساختار آموزش‌وپرورش مشکل و ضعف دارد و این مهم آسیب بزرگی برای عرصه تعلیم و تربیت است، تصریح کرد: برخی از مدیران ناکارآمد هستند و این امر موجب شده این افراد امور محوله‌شان را طبق قانون و مقررات به‌خوبی اجرایی نکنند که دریافت وجه از والدین دانش آموزان در هنگام ثبت‌نام یا ارائه کارنامه یکی از این موارد تلقی می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه عملکرد نامناسب اهرمهای نظارتی نیز از دیگر دلایل تکرار موضوع دریافت وجه از خانواده است، ادامه داد: وزارت آموزش‌وپرورش به‌طورجدی با متخلفان برخورد نمی‌کند.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع دریافت غیرقانونی وجه از والدین در مدارس غیرانتفاعی نسبت به مدارس عادی خیلی بیشتر نمایان است و بیداد می‌کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم وزیر آموزش‌وپرورش با برنامه‌ریزی مناسب و جذب حداکثری اعتبارات، سرانه مدارس را به‌موقع در اختیار مدیران قرار دهد تا دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم.
منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *