با دشمنی مواجه هستیم که حق دفاع برای ملت ما قائل نیست

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۵


با دشمنی مواجه هستیم که حق دفاع برای ملت ما قائل نیست

فرمانده کل قوا تبیین کرد:

با دشمنی مواجه هستیم که حق دفاع برای ملت ما قائل نیست

 

به گزارش دنیای حقوق حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر روز یکشنبه در دیدار فرماندهان و مسؤولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (صلی‌الله علیه و آله) ارتش جمهوری اسلامی ایران، با تأکید بر اهمیت پدافند به‌عنوان «خط مقدم مقابله با هرگونه تهاجم»، جبهه مقابل جمهوری اسلامی را جبهه‌ای «خبیث، خدعه گر و مخالف استقلال ملت» خواندند و خاطرنشان کردند: در مقابل این دشمن که به دنبال تضعیف توان دفاعی کشور است، باید آمادگیهای نیروهای مسلح آن‌چنان افزایش یابد که دشمن حتی به خود اجازه فکر کردن درباره تجاوز را ندهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «عزم، اراده و توانایی نیروی انسانی» را عاملی مهم در برطرف کردن موانع و ضعفها برشمردند و افزودند: قرارگاه پدافند جزء خطوط مقدم و اصلی است و باید با قدر دانستنِ این موقعیت مهم و با نشان دادن عزم، اراده و قاطعیت، عزم دشمن را در تهاجم تضعیف کنید. رهبر انقلاب اسلامی مسأله دشمنی با ملت ایران و نظام اسلامی را فراتر از برخی دشمنیهای رایج در دنیا دانستند و خاطرنشان کردند: جبهه مقابل ما که از آن با تعابیری همچون «نظام سلطه» یا «صهیونیسم جهانی» یاد می‌کنیم، جبهه‌ای خبیث و خدعه گر و با اندیشه‌های ظالمانه است که با اصل اعتقادات دینی، استقلال و زیر بار حرف زور نرفتن ملت ایران، دشمنی دارد.

ایشان با اشاره به بروز دشمنی این جبهه مستکبر در چهره‌های گوناگون، افزودند: این دشمنی یک روز در چهره رژیم ایالات‌متحده امریکا و روز دیگر در چهره رژیم ظالمی همچون صدام بروز می‌کند، اما مهم آن است که ما با استفاده از امکانات و ظرفیتهای فراوان کشور و با شناخت موقعیت و برنامه دشمن، موضع و تصمیم درست را اتخاذ و به آن عمل کنیم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مخالفت و جنجال گسترده در خصوص سامانه موشکی اس 300 و یا تأسیسات حفاظت‌شده فردو را نمونه‌هایی از خباثت دشمن ملت ایران خواندند و افزودند: سامانه اس 300 ابزاری دفاعی است نه تهاجمی، اما آمریکاییها تمام تلاش خود را کردند که جمهوری اسلامی از این امکان برخوردار نشود.

ایشان افزودند: ما با چنین دشمنی مواجه هستیم که حق دفاع را نیز برای ملت ما قائل نیست و درواقع می‌گوید بدون دفاع بمانید تا هر زمان که خواستیم بتوانیم کشور را موردتهاجم قرار دهیم.

فرمانده کل قوا همچنین بر هوشیاری، اقدام بهنگام و به‌کارگیری انواع روشهای متنوع و ابزارهای پیشرفته در پدافند هوایی تأکید و خاطرنشان کردند: دشمن باید بفهمد که اگر تهاجم کند، ضربه محکمی خواهد خورد و دفاع ما شامل پاسخگویی نیز خواهد بود. پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) با گرامیداشت هشتمین سالروز تشکیل این قرارگاه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) بیان کرد.


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *