باید حقوق شهروندی مردم در ادارات بطور کامل رعایت شود

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۵


باید حقوق شهروندی مردم در ادارات بطور کامل رعایت شود

گله معاون معاون اول رئیس جمهور از برخورد نامناسب با  ارباب رجوع:

باید حقوق شهروندی مردم در ادارات بطور کامل رعایت شود

 

 

معاون اول رئیسجمهور، بر ضرورت تشکیل سازمانی برای مقابله با آسیبهای اجتماعی در کشور تأکید کرد.

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی اداری عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری دراین نشست با اشاره به گزارش سازمان امور اداری و استخدامی کشور مبنی بر تشکیل سازمانی برای مدیریت و ساماندهی آسیبهای اجتماعی، گفت: مقابله با آسیبهای اجتماعی از موضوعات پراهمیتی است که رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به آن حساسیت ویژه دارند و خواستار توجه به این معضل شده‌اند و لازم است سازمانی با این هدف تشکیل و به‌صورت جدی به پیشگیری و مقابله با آسیبهای اجتماعی بپردازد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به دستور کار دیگر این جلسه مبنی بر تدوین تصویب‌نامه حقوق شهروندی در نظام اداری، به حساسیت ویژه رییس جمهور نسبت به این موضوع اشاره و خاطرنشان کرد: رعایت حقوق شهروندان در نظام اداری کشور ضروری است و باید به‌گونه‌ای باشد که ارباب‌رجوع احساس کند از حقوق مناسب برخوردار است.

جهانگیری با اشاره به رفتارها و برخوردهای نامناسب با ارباب‌رجوع که در برخی ادارات مشاهده می‌شود، از اهتمام دولت برای تکریم ارباب‌رجوع خبر داد و گفت: باید مردم در مراجعه به ادارات از احترام کافی برخوردار باشند و حقوق شهروندی آنها به‌طور کامل رعایت شود.

وی از رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور خواست جزئیات، مصادیق و احکام لازم را برای اعمال حقوق شهروندی در نظام اداری تدوین کند و به جلسه آتی شورای عالی اداری ارائه کند.

دراین جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی، آموزش‌وپرورش، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی نیز حضور داشتند، رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گزارشی از مصوبات جلسه قبل شورا ارائه کرد و به ارائه توضیحاتی در خصوص بررسیهای صورت گرفته برای تشکیل سازمانی برای پیشگیری و مقابله با آسیبهای اجتماعی پرداخت که مقرر شد روند ایجاد سازمان مذکور در اسرع وقت نهایی شود.

دراین نشست همچنین موضوع حقوق شهروندی در نظام اداری کشور موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گزارشی از الزامات قانونی تدوین تصویب‌نامه حقوق شهروندی در نظام اداری ارائه کرد و به تشریح مراحل تدوین این تصویب‌نامه پرداخت که مقرر شد جزئیات، مصادیق و احکام لازم برای اعمال حقوق شهروندی در نظام اداری کشور تهیه و به جلسه آینده شورا ارائه شود.

در ادامه این جلسه بخشنامه مربوط به وظایف و ترکیب اعضای کارگروههای سلامت نظام اداری و صیانت از حقوق مردم موردبحث و بررسی قرار گرفت و اصلاحاتی دراین بخشنامه اعمال شد.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *