این مرد 3 بار طناب دار را دور گردنش انداختند اما نمرد! / در زندان رجایی شهر کرج رخ داد

دسته: حوادث , وبگردی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶


این مرد 3 بار طناب دار را دور گردنش انداختند اما نمرد! / در زندان رجایی شهر کرج رخ داد

این مرد 3 بار طناب دار را دور گردنش انداختند اما نمرد! / در زندان رجایی شهر کرج رخ داد

مرد اعدامی که برای سومین بار پای چوبه دار رفته بود، یک ثانیه مانده به اعدام رضایت اولیای دم را جلب کرد و بخشیده شد.

مرد اعدامی به نام محمود به اتهام درگیری در سال 90 بازداشت و به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده بود. او شامگاه 14 تیر سال90، در پی هواخواهی از هم‌سلولی‌اش با زندانی دیگر و دوستان او درگیر شد و سه نفر را زخمی کرد که یکی از آنها به نام مالک که زندانی 39 ساله بود، جان باخت.

بررسی‌های پلیس در ارتباط با این جنایت نشان می‌داد مقتول به اتهام سرقت، محکومیت 20 ساله داشته و از تیر سال 82 به زندان منتقل شده و محکومیتش را سپری می‌کرده که در این درگیری به قتل رسیده بود.

در ادامه متهم به قتل پس از بازسازی صحنه قتل، به زندان بازگشت. پرونده وی به شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد که با توجه به درخواست پسر و والدین مقتول، عامل جنایت به قصاص یک سال حبس به خاطر ایراد ضرب و جرح عمدی به دو زندانی و یک سال زندان به دلیل شرکت در نزاع دسته‌جمعی محکوم شد.

حکم مجازات از سوی قضات شعبه 16 دیوان عالی کشور تائید و به شعبه ششم اجرای احکام دادگستری استان البرز ارسال شد. با توجه به این‌که مرد اعدامی بسیار پشیمان بود، مسئولان هیات صلح و سازش دادگستری به سرپرستی قاضی علی‌اکبر داوریان، رئیس شعبه ششم اجرای احکام دادگستری استان البرز وارد عمل شدند و چند جلسه به گفت‌وگو با خانواده مقتول پرداختند، اما آنها حاضر نمی‌شدند محمود را ببخشند. همین باعث شد مرد جوان پای چوبه دار برود.

در این مرحله هیات صلح و سازش دوباره وارد عمل شد و چند ثانیه مانده به اجرای حکم، پس از گفت‌وگو با خانواده مقتول توانستند حکم را به طور موقت متوقف کرده و فرصتی برای جلب رضایت بگیرند. مرد اعدامی به سلولش بازگشت، اما موفق نشد رضایت خانواده مقتول را بگیرد و دوباره پای چوبه دار رفت. این بار هم هیات صلح و سازش توانست از اولیای دم فرصتی برای جلب رضایت بگیرد.

محمود دو بار مرگ را به چشمان خود دید. خانواده‌اش خیلی تلاش کردند رضایت بگیرند، اما نشد. زمان بسرعت سپری می‌شد تا این‌که فرصت داده شده به مرد اعدامی پایان گرفت و او 28 فروردین امسال برای سومین بار پای چوبه دار رفت.

این بار دیگر امیدی برای بازگشت به زندگی نداشت، اما هیات صلح و سازش اجرای احکام دادگستری استان البرز همچنان به تلاش‌هایش ادامه داد و فقط یک ثانیه مانده به اجرای حکم قصاص توانست رضایت اولیای دم را به شرط دریافت دیه جلب کند. محمود که باورش نمی‌شد کابوس پنج ساله مرگ به پایان رسیده است، درحالی که بشدت گریه می‌کرد به سلولش بازگشت. با پرداخت دیه به اولیای دم، قرار است محمود بزودی از جنبه عمومی جرم در داگاه کیفری استان البرز محاکمه شود.

منبع:ایران آنلاین


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *