ایران اهل تجاوز به کشوری نیست

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۴ مهر ۱۳۹۵


ایران اهل تجاوز به کشوری نیست

حجت‌الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران:

ایران اهل تجاوز به کشوری نیست

776405520

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز عبادی سیاسی جمعه تهران در نمازجمعه این هفته ضمن تبریک عید غدیر و تشکر از مردم برای بزرگداشت این روز در سراسر کشور و خارج اظهار داشت: روز غدیر روز تعیین سرنوشت بشریت تا دامنه قیامت از جانب پروردگار است و درواقع روز ارائه مدل، شکل و محتوای حکومت برای جوامع توحیدی است.
دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر، عید غدیر را روز انتصاب امیرالمؤمنین (ع) و روز بیعت حاجیان به نیابت از امتهای خود با ایشان به عنوان وصی پیامبر آخرالزمان عنوان کرد و ادامه داد: الحمدالله مردم بهتر از سالهای قبل در خلق مجالس پرشکوه تعظیم شعائر اسلامی حضور داشتند.
وی با اشاره به تأسیس و تشکیل کارگاههای آموزشی و معرفت افزایی برای آشنایی باریشه‌های ولایت و امامت گفت: این کارگاهها در استانها و در تهران به‌خوبی برگزار شد و ما از برخی مسئولان اجرایی که آنها نیز قول همکاری داده‌اند خواسته‌ایم که این کارگاههای معرفتی در ادارات هم تشکیل شود.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه امیدواریم آموزش‌وپرورش در این راستا قدمهای برجسته‌ای بردارد و ما شاهد شکل‌گیری این موضوع از دوره مهدکودک تا دبستان و دبیرستان باشیم، افزود: جوانهای ما باید همان‌گونه که اعتکاف را راه انداختند و مراسم عاشورا را به داخل دانشگاهها کشاندند، جریان غدیر را هم برگزار کنند. خطیب موقت تهران یادآور شد: بنده به وزیر آموزش‌وپرورش به صورت خصوصی گفتم که هنر شما این است که در دوران وزارتتان بچه‌مدرسه‌ای‌ها را مسجدی کنید و اگر غیرازاین باشد کار زیادی انجام‌نشده است. وی به نقل‌قولی از آیت‌الله بهجت اشاره کرد و گفت: برخی از صلحا گفته بودند که امیرالمؤمنین را دیده و ایشان گفته‌اند که ایران خانه ماست و ما هوای این خانه را داریم.
حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس حضور عینی آرمانها و اعتقادات اسلامی درصحنه رویارویی بود و تمام کفر در مقابل تمام اسلام قرار گرفت؛ دفاع مقدس ما مقابله فرهنگی، سیاسی و فکری بود که جزئی از آن مقابله نظامی است و این مقابله نظامی هم جهاد اصغر بود که پشتوانه آن جهاد اکبر است.
خطیب موقت تهران با تأکید بر اینکه رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس جنگ بدر را تداعی و نصرت الهی را محسوس کردند خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس نشان داد که می‌توان با اتکا به ایمان و امداد غیبی از قدرتهای بزرگ نترسید.
وی 8 سال دفاع مقدس را طلوع اعتقادات دینی مردم ایران توصیف کرد و گفت: دفاع مقدس ما نشان داد که می‌شود با شوروی، آمریکا، انگلیس، آلمان و همه قدرتهای مرتجع پنجه در پنجه شد و با پیروزی بیرون آمد لذا 8 سال دفاع مقدس کانون عرفان، تعبد، ایثار و صبر بود و امام به‌درستی فرمودند که ما در یک دستمان سلاح و در یک دستمان قرآن بود.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه روح بلند امام در کالبد ملت ما اشراف داشت و انگار همه امام بودند و روح امام داشتند یادآور شد: ملت ایران با این روحیه ثابت کردند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و به همه قدرتها پوزخند زدند و ازاین‌رو عمده‌ترین پیروزی ما در دوران دفاع مقدس پیروزی مکتب، ولایت و زعامت غدیری بود.
خطیب موقت تهران با اشاره به لزوم ادامه راه دفاع مقدس و اطاعت محض از ولایت در دوران فعلی خاطرنشان کرد: ملت ایران نشان داده‌اند اهل تجاوز به کشوری نیستند و ایران لنگر ثبات در منطقه است، اگر کشوری به ما تجاوز کند باید بداند که دستی برتر، نیرویی بالاتر و اقتداری عمیق‌تر از دوران دفاع مقدس در انتظار آنها خواهد بود و جوابی که ایران به متجاوز می‌دهد پشیمان کننده خواهد بود.
وی با اشاره به بازگشایی مدارس به سه اصلی که همواره مورد تأکید رهبر انقلاب قرار دارد اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی عرصه فرهنگ و فناوری علم بسیار مهم است و ملت ما توقع دارند بدلهای سیاسی و گروهی به مدارس کشیده نشود. البته مدارس و دانشگاههای ما باید سیاست علوی داشته باشند و دشمنان را که در رأس آنها آمریکا است بشناسند.
حجت‌الاسلام صدیقی افزود: باید در مدارس و دانشگاهها ریشه‌های ظلم و ستم جهانی بازگو شود چراکه قرآن مردم را در مقابل دشمنان و مشرکین حساس کرده است، ما باید بدانیم که مسئله ولایت ما را از چنگ سلطه استکبار نجات داد و کسانی که صاحب‌قلم، هنر و برخوردار از عرصه فرهنگی هستند باید این موضوعات را تبیین کنند.
خطیب موقت تهران با اشاره به حمله آمریکا به پایگاه سوریه و شهادت 90 نفر از سربازان و مجروح شدن آنها یادآور شد: آنها در عراق و قنیطره هم این بمباران را انجام دادند و ما شاهد حمایت اسرائیل و عربستان بودیم.
وی بر همین مبنا یادآور شد: این مسئله نشان می‌دهد یک شبکه لعنتی جهانی علیه استقلال و بیداری کشورها تشکیل شده و مبارزه با ترور از زبان آنها فریب است چراکه خودشان تروریسم را خلق کرده‌اند. منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *