انتقاد ربیعی از ارائه راه‌حلهای غلط برای آسیبهای اجتماعی

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۵


انتقاد ربیعی از ارائه راه‌حلهای غلط برای آسیبهای اجتماعی

انتقاد ربیعی از ارائه راه‌حلهای غلط  برای آسیبهای اجتماعی

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر در حوزه آسیبها شاهد آمارهای نگران‌کننده‌ای هستیم اما متأسفانه راه‌حلهای غلطی نیز دراین زمینه ارائه می‌شود.
علی ربیعی در مراسم «یادواره دکتر حکیم زاده» بانی و مؤسس مجموعه کهریزک با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، رئیس سازمان نظام پزشکی، رئیس سازمان بیمه سلامت و همچنین رئیس سازمان بهزیستی کشور در کهریزک برگزار شد، گفت: قبول داریم که عواملی چون اعتیاد، فقر و نابرابری عامل ایجاد آسیبهای اجتماعی هستند، اما معتقدم بخش عمده‌ای از این آسیبها ناشی از نفع پرستی، طلاقهای کمتر از شش ماه، اعتیادهای نوین، تنهایی و … است که امروز بیش از هر زمان دیگری در جامعه شاهد آن هستیم.
وی ضمن بیان اینکه امروز بیش از گذشته برای عبور از یکدیگر به هم تنه می‌زنیم و یکدیگر را نادیده می‌گیریم، گفت: این عوامل جامعه امروز ایران را تهدید می‌کند و در شهرهای بزرگ به‌خصوص تهران بیش از سایر نقاط دیده می‌شوند.

1
وزیر کار و رفاه اجتماعی افزود: برای تربیت نسلی موفق نیاز به عشق، اعتمادبه‌نفس در جامعه وجود دارد این در حالی است که باید از خود بپرسیم فرزندان ما این عشق و اعتمادبه‌نفس را از کدام جامعه باید دریافت کنند؟ جامعه‌ای که هرروز انسانها در آن بی‌پناه‌تر و تنهاتر می‌شوند.
ربیعی در ادامه به طراحی نشان دکتر حکیم زاده اشاره کرد و گفت: درخواست کردیم با همکاری سازمان نظام پزشکی نشان دکتر حکیم زاده طراحی شود و حتی اگر اسم ما هم دراین طراحی وجود نداشته باشد، دراین کار در کنار نظام پزشکی خواهیم بود و از آنها حمایت خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: نیاز است تا افرادی چون دکتر حکیم زاده بیش‌ازپیش در جامعه پررنگ شده و نشان داده شوند زیرا جامعه به وجود چنین افرادی نیازمند است؛ همه ما بسیاری از مسائل، مشکلات، نارسایی و یا افرادی را می‌بینیم که بی‌اعتنا از آنها عبور می‌کنیم. این در حالی است که اگر کسانی چون دکتر حکیم زاده بی‌اعتنا از مسائل معاصر خود عبور می‌کردند، شاهد چنین خیر جمعی در کشور همچون کهریزک نمی‌شدیم به همین دلیل باید این نوع نگاه را ارج دهیم.
وی همچنین خاطرنشان کرد: 1700 میلیارد تومان بودجه سازمان بهزیستی کشور رقمی نیست که بتواند کفاف مسائل امروز جامعه را بدهد به همین دلیل امروز بیش از هر زمان دیگری به خیر جمعی و همتهای بلند نیاز داریم و اگر در کنار یکدیگر نایستیم نمی‌توانیم در آینده روزهای بهتری را تجربه کنیم.
وزیر کار و رفاه اجتماعی همچنین ضمن بیان اینکه معتقدم ایران امروز بیش از هر زمان دیگری گم‌شده‌هایی دارد که به آنها نیازمند و محتاج است، گفت: به جد معتقدم پس از دفاع مقدس و از بین رفتن هژمونی مقدس جنگ، جامعه بسیار تنها شده است و امروز می‌فهمم که چرا امام راحل معتقد بودند که این جنگ پربرکت است.
ربیعی در پایان ضمن بیان آنکه خود را کهریزکی می‌دانم، گفت: سال 87 باوجودآنکه وضع مالی خوبی نداشتم ساختمان نیمه‌کاره‌ای را در کهریزک به یاد پسرم «محمدجواد» با پرداخت 40 میلیون تومان ساختم هرچند که نتوانستم کمکهای خود را به این مجموعه ادامه دهم اما همچنان خود را عضوی از این مجموعه ارزشمند دانسته و معتقدم هر کار خیری نتایج مثبت خود را در زندگی ما بر جای خواهد گذاشت. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *