«امانت‌داری» هم به شرایط احراز پست مدیرعاملی بانکها اضافه شد

دسته: حقوق بانکی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۳ آبان ۱۳۹۵


«امانت‌داری» هم به شرایط احراز پست مدیرعاملی بانکها اضافه شد

در راستای رفع ایراد شورای نگهبان

«امانتداری» هم به شرایط احراز پست مدیرعاملی بانکها اضافه شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع ایراد شورای نگهبان وثاقت و امانت را به شرایط تعیین مدیرعامل و هیأت مدیره بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری اضافه کردند.

%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%87%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d8%a7%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d9%be%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%d8%b9%d8%a7

 در جلسه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون برنامه‌وبودجه در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

نمایندگان با تصویب بندی خواستار ابقای آن در لایحه شدند. کمیسیون برنامه‌وبودجه برای رفع ایراد شورای نگهبان این بند را حذف کرده بود، اما نمایندگان خواستار ابقای آن شدند.

بر اساس این بند، سقف بند مشارکت طرف خارجی از تأسیس بانک ایرانی با رعایت قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 با پیشنهاد بانک مرکزی و تصویب شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود.

نمایندگان همچنین با اصلاح بند دیگری مقرر کردند انتخاب مدیرعامل و هیأت مدیره بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری پس از صدور تأیید صلاحیت حرفه‌ای و وثاقت و امانت آنان از سوی بانک مرکزی امکان‌پذیر است. این افراد باید حداقل دارای 10 سال سابقه درزمینه های مالی، بانکی و بازرگانی و دانشنامه کارشناسی مرتبط باشند.

نحوه احراز شرایط، نحوه اعتراض و رسیدگی به آن با پیشنهاد مشترک بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و تصویب شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *