افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۷ شهریور ۱۳۹۵


افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی خبر داد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید

 

 

بهزاد بهرامی نسب صبح امروز در نشست خبری در سازمان مرکزی دانشگاه علمی کاربردی گفت: شهریه‌های این دانشگاه طی سالهای اخیر افزایشی نداشت و امسال بر اساس مصوبه دانشگاه حدود 10 درصد افزایش می‌یابد.

وی بابیان اینکه دفترچه پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اوایل هفته آینده از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود، افزود: در مقطع کاردانی این دانشگاه در 361 رشته و 6 هزار و 303 رشته محل پذیرش دانشجو خواهد داشت.

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی خاطرنشان کرد: همچنین دفترچه‌های پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی این دانشگاه نیز دو هفته آینده از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود.

بهرامی نسب تأکید کرد: برای سال تحصیلی جدید در 260 رشته و 4 هزار و 57 کد رشته محل پذیرش دانشجو کارشناسی خواهیم داشت.

وی گفت: متقاضیان پذیرش دراین دانشگاه برای دوره‌های کاردانی امکان انتخاب 30 کد رشته محل و برای دوره‌های کارشناسی امکان انتخاب 20 کد رشته محل را خواهند داشت.

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی افزود: داوطلبانی که تا 31 شهریورماه فارغ‌التحصیل شوند می‌توانند برای دوره‌های مهر و بهمن‌ماه این دانشگاه اقدام کنند اما داوطلبانی که مدارک فارغ‌التحصیلی آنها در تاریخ 31 بهمن‌ماه تدوین می‌شود تنها قادر به ثبت‌نام در دوره‌های بهمن‌ماه این دانشگاه خواهند بود.

بهرامی نسب عنوان کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو دراین دانشگاه 795 هزار نفر تعیین‌شده است.

وی اضافه کرد: در دانشگاه 2 هزار رشته محل جدید مصوب شد که در دفترچه‌های پذیرش منتشرشده‌اند.

رتبه‌بندی مراکز علمی کاربردی کامل نشده است

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی گفت: رتبه‌بندی مراکز این دانشگاه هنوز کامل نشده و در مدیریت جدید به دنبال سطح‌بندی مراکز هستیم. پس از نهایی شدن سطح‌بندی مراکز دانشگاه برنامه داریم تا حمایتهای تشویقی از مراکز انجام دهیم.

وی بابیان اینکه مراکز دانشگاه علمی کاربردی از سوی 4 مرجع ارزیابی می‌شوند، خاطرنشان کرد: مراکز این دانشگاه از سوی واحدهای استانی، مرکز نظارت دانشگاه، مؤسسات و دستگاههای متقاضی دوره‌ها و دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم موردبررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

توسعه روابط بین‌الملل دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به توسعه روابط بین‌الملل این دانشگاه گفت: هیأتهای بین‌المللی مختلفی از دانشگاه بازدید کرده‌اند و اکنون دانشگاه جامع عضو چند اتحادیه بزرگ دانشگاهی هستند.

بهرامی نسب عنوان کرد: برخی از مراکز استانی این دانشگاه نیز به حوزه توسعه روابط بین‌المللی وارد شدند و مراکز این دانشگاه در ایلام، کردستان و بوشهر اقدام به پذیرش دانشجو بین‌المللی کرده‌اند.

وی گفت: یکی از مراکز دانشگاه در تهران نیز اقدام به ارتباط با مراکز آموزشی کشور آلمان کرده و قرار است تبادل استاد و دانشجو دراین مرکز با کشور آلمان صورت گیرد.

حذف کد مدرسی 15 هزار مدرس دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی افزود: این دانشگاه دارای 50 هزار مدرس است که کد مدرسی حدود 15 مدرس این دانشگاه حذف‌شده است.

بهرامی نسب خاطرنشان کرد: دوره‌های مهارت افزایی مدرسین در دانشگاه در حال انجام است و آموزشهای مهارتی تخصصی نیز به مدرسین این افراد ارائه خواهد شد.

وی گفت: سامانه امور مدرسان این دانشگاه در حال حاضر مسدود است چراکه در حال ارزیابی فعالیت مدرسان دانشگاه هستیم.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *