اعلام همبستگی هلندیها با جامعه مسلمانان کشور

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۵


اعلام همبستگی هلندیها با جامعه مسلمانان کشور

اعلام همبستگی هلندیها با جامعه مسلمانان کشور

 

 

در پی موضعگیریهای ضد اسلامی یکی از نمایندگان پارلمان هلند که متعهد شده در صورت پیروزی مجدد در انتخابات قریبالوقوع اقداماتی را علیه مسلمانان انجام میدهد، صدها تن از شهروندان هلندی همبستگی خود را با جامعه مسلمانان این کشور نشان دادند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، حدود 200 تن به نمایندگی از ائتلاف مخالف با نژادپرستی در هلند در مسجد مرکزی الکبیر در آمستردام گرد هم آمده و گفتند به‌شدت نسبت به افزایش تبعیض علیه مسلمانان در این کشور اروپایی نگران هستند.

نجم اولاد علی، یکی از سازمان‌دهندگان این نشست گفت: بسیار مهم است که صدای ما به گوش همه برسد. ما به‌عنوان یک جامعه مسلمان خطری برای هیچ جامعه‌ای محسوب نمی‌شویم.

رئیس یک سازمان مراکشی در هلند نیز که در این نشست حضور داشت گفت: در حقیقت ما نیز قربانیان افراط‌گرایی هستیم.

برآوردهای مختلف نشان می‌دهد که جمعیت مسلمانان هلند چیزی بین 840 هزار تا 960 هزار تن است. بر اساس گزارش مرکز آمار هلند اکثر مسلمانان از ترکیه یا مراکش به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

این گردهمایی در واکنش به اظهارات گرت ویلدرز، نماینده راست افراطی پارلمان هلند صورت گرفت که سعی دارد با موضع تندروی ضد اسلامی و ضد مهاجرت حمایت مردم را جلب کند. وی همچنین توهینهای تندی را علیه مراکشیها و ترکها ابراز کرده است.

او متعهد شده که اگر در انتخابات قریب‌الوقوع پیروز شود فروش قرآن را ممنوع، مساجد و مدارس اسلامی را تعطیل، مرزهای هلند را مسدود و مهاجران مسلمان را ممنوع‌الورود می‌کند.

با این حال نظرسنجیهای اخیر نشان می‌دهد که میزان حمایت از ویلدرز و موضع افراطی‌اش کاهش یافته است.

اولاد علی گفت: ما معتقدیم آن‌چه ویلدرز انجام می‌دهد برای جامعه ما بسیار خطرناک است. در همین حال یکی از محققان دانشگاه آمستردام نیز که در این نشست حضور داشت از افزایش جرائم مربوط به نفرت و انزجار از مسلمانان در هلند خبر داد. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *