اطلاعات جدید در باره سرنوشت حاج احمد متوسلیان به دست آمده است

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۵


اطلاعات جدید در باره سرنوشت حاج احمد متوسلیان به دست آمده است

اطلاعات جدید در باره سرنوشت حاج احمد متوسلیان به دست آمده است

حدود سه ماه پیش بود که سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بعد از حدود 35 سال بار دیگر صحبت از دیپلماتهای ربوده‌شده ایران کرد و خبر از زنده‌بودن 4 دیپلمات ربوده‌شده ایرانی در اسارت رژیم صهیونیستی داد.
اشاره سردار دهقان به 4 دیپلمات ربوده‌شده ایرانی، به عملیات ربایش سردار احمد متوسلیان وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت، سید محسن موسوی کاردار سفارت ایران در بیروت، تقی رستگار مقدم کارمند سفارت ایران و کاظم اخوان عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی است.
این 4 دیپلمات ایرانی، در 14 تیرماه سال 61 در مسیر سفارت ایران در بیروت بودند که در یک پست بازرسی توسط یک گروه شبه‌نظامیان فالانژ، ربوده‌شده و بعدها طبق خبرهای رسمی و غیررسمی، تحویل رژیم صهیونیستی شده‌ بودند.
روز گذشته نیز ابوالفضل حسن بیگی نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به این موضوع و اینکه نظام جمهوری اسلامی با هماهنگی که با حزب‌الله دارد جهت آزادسازی اسرا، آمادگی مذاکره و تبادل اسیر را دارد، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال این است که تحت هر شرایطی حاج احمد متوسلیان را آزاد کند؛ دلیل آن‌هم این است که برخی از زندانیانی که از بند زندانهای رژیم اشغالگر قدس آزاد شدند، ایشان را در سالیان و حتی دو سال گذشته «زنده» دیده‌اند.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بابیان اینکه به گفته‌های رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه نمی‌توان اعتماد کرد تصریح کرد: مذاکره اخیر ایران و حزب‌الله با رژیم صهیونیستی می‌تواند صرفاً یک عملیات روانی باشد؛ در موضوع اخیر تحلیل من این است که رژیم صهیونیستی قصد ایجاد جنگ روانی دارند تا اذهان مردم را از مسأله تحرکاتشان در کرانه باختری و همچنین موضوع یمن دور کنند.
در همین ارتباط منصور حقیقت پور مشاور امنیتی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اطلاعاتی که در مورد حاج احمد متوسلیان به ما رسیده بود از طریق برخی از زندانیان فلسطینی و لبنانی بود که در اسارت رژیم صهیونیستی بودند رسیده است. این نماینده سابق مجلس گفت: این زندانیان به نحوی به وجود ایرانیها در زندان اسرائیلیها پی برده بودند و علائم و قرائنی که به دست آورده بودند نشان می‌داد که دیپلماتهای ایرانی در زندان اسرائیل هستند.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم گفت: مقامات امنیتی و ویژه جمهوری اسلامی ایران بر اساس اطلاعاتی که کسب کرده است می‌داند که این زندانیان در کجای اسرائیل و در کدام نقطه از سرزمینهای اشغالی نگهداری می‌شوند.
حقیقت پور گفت: جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را می‌کند که این افراد را از زندان صهیونیستها نجات دهد، این عزیزان حدود 34 سال است که دراین زندانها گرفتار هستند، برای رهایی آنها نیز راهکارهای مختلفی وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که دراین راه‌کارهای معمول مانند، فشارهای حقوقی، قضایی و دیپلماتیک زیاد تأثیرگذار نیست. وی در ادامه گفت: این کار راهکارهای خاص خود را دارد ولی به‌هرحال راهکارهای دیپلماتیک دراین مسأله بی‌تأثیر نیست و ما باید از این طریق هرچقدر می‌توانیم به رژیم اسرائیل فشار بیاوریم ولی اینکه از این طریق بتوانیم اسرای خود را آزاد کنیم کمی ثقیل به نظر می‌رسد.
وی گفت: البته ما نمی‌خواهیم مسائل را دراین مورد خاص بازتر کنیم اما به نظر می‌رسد که راهکار تبادل اسرا یکی از راه‌حلهای مؤثر دراین زمینه خواهد بود، به‌هرحال عناصر بسیاری از این رژیم در نقاط مختلف دنیا اسیرشده‌اند و ایران می‌تواند از این ظرفیت به نحو آزادسازی اسرای خود بهره ببرد همان‌طور که حزب‌الله درگذشته از این راهکار استفاده کرده است. حقیقت پور گفت: به ذهن می‌رسد که حزب‌الله لبنان یکی از آلترناتیوهای ایران برای مذاکره با این رژیم باشد ولی به‌هرحال ایران تمام تلاش خود را خواهد کرد این کار را به نتیجه برساند این‌یکی از وظایف، شرعی و انقلابی ما است که تمام تلاش خود را بکار بندیم تا این چهار نفر را به آغوش وطن بازگردانیم. وی گفت: این کار که ما انجام می‌دهیم صرفاً یک بازی سیاسی و تبلیغاتی نیست و می‌خواهیم این کار قطعاً انجام شود، ما اطلاع داریم که این چهار نفر زنده هستند و طبق آخرین خبری که به ما رسیده است این افراد هر چهار نفرشان تا همین پنج ماه پیش زنده بوده و در اسارت رژیم صهیونیستی بوده‌اند. وی در پاسخ به این سؤال که این اطلاعات از کجا به دست نیروهای امنیتی رسیده است گفت: بهتر است مسیر ردوبدل شدن اطلاعات محفوظ بماند و تا اینجا که ما اطلاع داریم این چهار نفر تا پنج ماه پیش هم زنده بودند فعلاً کفایت می‌کند. منبع: آخرین خبر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *