استقبال رسمی نخستوزیر تایلند از رئیسجمهوری اسلامی ایران در«تای کوفا»

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۵


استقبال رسمی نخستوزیر تایلند از رئیسجمهوری اسلامی ایران در«تای کوفا»

استقبال رسمی نخستوزیر تایلند از رئیسجمهوری اسلامی ایران در«تای کوفا»

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه به‌طور رسمی در بانکوک پایتخت تایلند از سوی ‘پرایوت چان او چا’ نخست‌وزیر این کشور جنوب شرق آسیا مورد استقبال قرار گرفت.

 این مراسم استقبال رسمی که در سرسرای کاخ نخست‌وزیری تایلند (تای کوفا) با خوشامدگویی نخست‌وزیر این کشور به دکتر روحانی آغاز شد، با نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تایلند ادامه یافت.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و نخست‌وزیر تایلند سپس از یگان تشریفات سان دیدند و پس‌ازآن نیز هیأت های عالی‌رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

با پایان مراسم معارفه، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران دفتر یادبود را امضا و سپس به همراه نخست‌وزیر تایلند با حضور در مقابل عکاسان، عکس یادگاری گرفتند.

مذاکرات مشترک هیأت های عالی‌رتبه ایران و تایلند نیز بلافاصله آغاز شد.

رییس جمهوری قرار است در ضیافت نهار نخست‌وزیر تایلند شرکت کند.

دکتر روحانی شامگاه شنبه و در آخرین مرحله از ‏سفر خود به منطقه جنوب شرق آسیا و برای شرکت در دومین اجلاس سران مجمع گفت‌وگوی ‏همکاریهای آسیا (ACD)، وارد بانکوک شد.

روحانی در دومین اجلاس سران مجمع گفت‌وگوی همکاریهای آسیا ‎که متشکل از 34 کشور ‏آسیایی است، ضمن سخنرانی، مواضع کشورمان را تبیین و در حاشیه اجلاس نیز دیدارهایی با مقامهای ارشد ‏شماری از کشورها خواهد داشت.

این اجلاس باهدف رشد و توسعه در قاره آسیا آغازشده و فردا دوشنبه پایان می‌یابد.

مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا سال 2002 در جهت تعامل نزدیک‌تر اتحادیه اقتصادی اروپا و آسیا، ‏شورای همکاری کشورهای عرب خلیج‌فارس، انجمن ملل آسیای جنوب شرقی و اتحادیه کشورهای ‏جنوب شرق آسیا (آ.سه. آن) تأسیس شد‎.‎

افزایش همکاریهای اقتصادی و رشد و توسعه کشورهای آسیایی، همکاریهای فرهنگی، گردشگری، ‏کشاورزی، محیط‌زیست و حمل‌ونقل ازجمله اهداف این مجمع به شمار می‌رود‎.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *