از رفع نقص کارت تا رسیدگی به تخلفات

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۵


از رفع نقص کارت تا رسیدگی به تخلفات

همه آنچه باید درباره آزمون دکتر ی بدانید

 از رفع نقص کارت تا رسیدگی به تخلفات

 

 

914251558

آزمون ورودی دوره دکتری (نیمهمتمرکز) سال 1396 روز جمعه ششم اسفند در 54 شهرستان مختلف کشور برگزار میشود.

فرآیند آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D»(نیمه‌متمرکز) سال 1396 از ساعت 8 صبح روز جمعه ششم اسفندماه در 54 شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود.

داوطلبان از روز سه‌شنبه سوم اسفندماه می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه اطلاعیه‌های این سازمان برای دریافت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنان‌چه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 2، 4، 5، 6، 9، 10، 11، 14، 15، 16، 17 و 18 (شامل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی، مؤسسه فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد، هیأت علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت (مربیان آموزشی رسمی) کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا ششم اسفندماه منحصراً به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات برای اصلاح موارد اقدام کنند.

داوطلبان درصورتی‌که نسبت به بندهای 3، 7 و 13 (جنس، معلولیت و زبان خارجی) کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده کردند لازم است در یکی از روزهای چهارشنبه چهارم اسفندماه یا پنج‌شنبه پنجم اسفندماه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (بر اساس جدول شماره 2) مراجعه و موضوع را پیگیری کنند تا مشکل برطرف شود، ضمناً در زمینه بندهای 12 و 21 (نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون) هیچ‌گونه تقاضایی پذیرفته نمی‌شود.

آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا 30 بهمن‌ماه در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای فارغ‌التحصیل شده یا تا 31 شهریورماه سال 96 در مقاطع مذکور فارغ‌التحصیل می‌شوند، در این مرحله می‌بایست نسبت به ویرایش یا درج معدل فارغ‌التحصیلی (برای فارغ‌التحصیلان 30 بهمن‌ماه سال 95) یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده (برای فارغ‌التحصیلان تا 31 شهریورماه سال 96) خود تا 30 بهمن‌ماه امسال اقدام کنند.

این داوطلبان باید اصل گواهی تکمیل و تأییدشده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا 30 بهمن امسال (نمونه فرم در ذیل این اطلاعیه درج‌شده) را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه کنند.

به داوطلبان توصیه می‏‌شود که مندرجات برگ راهنمای شرکت در آزمون را که همراه با کارت شرکت در جلسه آزمون بر روی سایت سازمان قرارگرفته است و قابل پرینت است، دقیقاً مطالعه کنند و با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت ورودی و بر اساس نشانی حوزه‏‌های امتحانی که بر روی کارت شرکت در آزمون درج‌شده است حوزه امتحانی خود را شناسایی کنند.

چنان‌چه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس است یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله فاقد مُهر بودن عکس، واضح نبودن عکس است باید در ساعات مشخص‌شده در بند «ب» شخصاً ضمن همراه داشتن دو قطعه عکس 4 در 3 (که امسال تهیه‌شده باشد) و کارت شناسایی ملی یا شناسنامه عکس‌دار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (بر اساس جدول شماره 2‌) مراجعه و موضوع را پیگیری کنند تا مشکل برطرف شود.

داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار و چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادپاک‌کن، مدادتراش و سنجاق به همراه داشته باشند، از ورود داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه) به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی به جلسه آزمون (به‌جز مدارک مندرج در بند 5 فوق) و هرگونه وسیله ارتباطی، الکترونیکی و محاسباتی (از قبیل تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، پیجر و ماشین‌حساب)، کیف‌دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هرکدام از وسایل مندرج در این بند به‌عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذی‌ربط برابر آیین‌نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد.

حوزه رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه‌دار یا ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه‌دار سازد با جریمه مواجه می‌شود.

استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه‌دار، کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سؤالات، دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیرمجاز از آنها، هرگونه تغییر غیرمجاز سؤالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون، افشای سؤالات آزمون یا تلاش در راستای دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو جزء جرایم محسوب می‌شود.

زمان اعلام نتایج

نتایج اولیه آزمون به‌صورت کارنامه در هفته آخر فروردین‌ماه سال 1396 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

داوطلبان در صورت لزوم می‌توانند سؤال یا سؤالات خود را تا روز پنج‌شنبه پنجم اسفندماه همه‌روزه صبح از ساعت 8:00 تا 12:00 و بعدازظهر از ساعت‌ 14:00 ‌تا 17:00 با شماره ‌تلفن‌ 42163-021 یا بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور در میان بگذارند. منبع: فارس


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *