از تخلف دو شرکت بیمه‌ای
تا اجناس تقلبی در بیمارستانها روی میز تعزیرات تهران


دسته: حقوق اداری
بدون دیدگاه
شنبه - ۲ مرداد ۱۳۹۵


از تخلف دو شرکت بیمه‌ای
تا اجناس تقلبی در بیمارستانها روی میز تعزیرات تهران


از تخلف دو شرکت بیمه‌ای
تا اجناس تقلبی در بیمارستانها روی میز تعزیرات تهران

رئیس شعبه ۵۴ رسیدگی به جرایم و تخلفات بهداشتی و آرایشی اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: ‌ برای دو شرکت بیمه معتبر و بزرگ به دلیل تخلف تحمیل هزینه‌های زیاد به بیماران، پرونده تشکیل شده است.
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری سلامت به نقل از صداوسیما خدایی افزود:‌ برخی شرکتهای بیمه برای اینکه هزینه‌هایشان را کاهش دهند قراردادهایی بر خلاف تعرفه منعقد می‌کنند که این قراردادها ظلمی مضاعف به بیماران است.
 وی گفت:
مثلا یک شرکت بیمه برای هر ۳۸ هزار تومان در بخش خصوصی، قراردادی ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان می‌بندد و نهایتا این هزینه از دو ناحیه بیمارستان خصوصی و شرکت بیمه به بیمار تحمیل می‌شود که بیمار باید مابه التفاوت را پرداخت کند.
این مقام مسوول گفت:
در حالیکه بیمار در زمان عقد قرارداد با شرکت بیمه، تعرفه وزارت بهداشت مدنظرش بوده است اما بیمه‌ها برای کاهش هزینه‌هایشان قراردادهای خارج از تعرفه قانونی با بیمارستانها منعقد می‌کنند که غیرقانونی است.
 خدایی افزود: در همین خصوص برای دو شرکت بیمه معتبر و بزرگ پرونده‌ای در اداره کل تعزیرات استان تهران تشکیل شده که در حال رسیدگی است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه باید کرد تا قاچاق تجهیزات پزشکی به حداقل برسد؟ گفت: خوشبختانه اداره کل تجهیزات پزشکی در طرح تحول سلامت اقدامات خوبی در بحث قیمت گذاری و کدگذاری انجام داده و کالاهایی که از طریق مبادی قانونی وارد می‌شود، قابل رصد است.
رئیس شعبه ۵۴ اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: مشکل عمده این است که برخی بیمارستانها که بیشتر بیمارستانهای خصوصی هستند، از یک سری شرکتها، تجهیزات پزشکی قاچاق می‌گیرند که بیشتر اینها چینی و تقلبی و علاوه بر تحمیل هزینه به بیماران مشکلات جسمی بسیار زیادی اعم از شکستگی پروتز برای بیماران ایجاد کرده است.
رئیس شعبه ۵۴ اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران از صدا و سیما خواست به سازمانهای ناظر به ویژه سازمان تعزیرات حکومتی ، کمک کند تا بخش مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور بتوانند به اهداف خود دست یابند و در نهایت مردم از حقوقشان در این حوزه‌ها آگاه شوند. وی در ادامه قیمتهایی که در خصوص تجهیزات پزشکی تعیین می‌شود، نجومی و بالا خواند و افزود‌: با این‌گونه اقدامات، هزینه‌های مضاعفی به بیماران تحمیل می‌شود و از طرفی دیگر با تقلبهای گسترده در این بخش هم مواجهیم.
 خدایی افزود: در برخی بیمارستانهای خصوصی هم تجهیزاتی استفاده می‌شود که علاوه بر بحث گران فروشی، غیراصل و تقلبی نیز است.
منبع: خبرگزاری سلامت

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *