ارسال مدارک از طریق پست برای ارزشیابی مدارک خارجی امکان‌پذیر شد

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۵


ارسال مدارک از طریق پست برای ارزشیابی مدارک خارجی امکان‌پذیر شد

ارسال مدارک از طریق پست برای ارزشیابی مدارک خارجی امکانپذیر شد

اداره کــل دانـشآمـوختگان وزارت علوم اعلام کرد: بر اساس رایزنیهای صورت گرفته با اداره پست، درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی از طریق پست پیشتاز امکانپذیر شد.

به نقل از سازمان امور دانشجویان، با توجه به هماهنگیهای صورت گرفته توسط اداره کل دانش‌آموختگان وزارت علوم، با اداره پست، دانش‌آموختگانی که صحت صدور و تعلق مدارک تحصیلی آنها از طریق سامانه تاک مورد تأیید قرارگرفته می‌توانند درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی خود را از طریق پست پیشتاز ارسال کنند.

مدارک موردنیاز برای ارسال از طریق پست:

دانش‌آموختگان باید روگرفت پشت و روی دانشنامه و ریزنمرات کامل دوره که ممهور به مهر صحت صدور و تعلق نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل است را به همراه گواهی رسمی شروع به تحصیل در دوره اصلی (با تاریخ دقیق، شامل روز، ماه و سال) با امضای اداره آموزش دانشگاه که توسط نمایندگی جمهوری اسلامی ایران تأیید نهایی شده را ارسال کنند.

توجه: این گواهی صرفاً برای دوره‌هایی که دارای ریزنمرات نیست (مانند دوره‌های پژوهشی) یا دوره‌هایی که ریزنمرات نمایانگر تاریخ دقیق شروع به تحصیل نیست، الزامی است. بر اساس تبصره یک: مدارک ذکرشده باید در سامانه تاک (سامانه تأیید اسناد کنسولی وزارت امور خارجه) ثبت و ممهور به مهر صحت صدور و تعلق شده باشد. همچنین روگرفت پشت و روی آخرین مدرک تحصیلی اخذشده از ایران ارسال شود. بر اساس تبصره 2: چنانچه تحصیلات دیپلم دبیرستان یا پیش‌دانشگاهی متقاضی در خارج از کشور انجام‌شده باشد، ارائه تأییدیه دفتر امور مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به همراه روگرفت مدرک تحصیلی خارجی مربوطه ضروری است. همچنین دانش‌آموختگان باید یک نسخه از پایان‌نامه کارشناسی ارشد/ رساله دکتری به همراه یک لوح فشرده (CD) شامل فایل (های) مربوط با فرمت PDF. را ارسال کنند. بر اساس تبصره 3: علاوه بر مورد ذکرشده دربند 4، دانش‌آموختگان مقطع دکتری کشورهای حوزه آسیای میانه (مانند آذربایجان، ارمنستان و تاجیکستان) و آن دسته از دانش‌آموختگان ترکیه که از دانشگاههای گروه ج دانش‌آموخته شده‌اند، لازم است رساله خود را به زبان فارسی یا انگلیسی ترجمه و یک نسخه از آن را همراه با سایر مدارک ارسال کنند.

ارسال فایل PDF ترجمه‌شده نیز همراه با لوح فشرده (CD) ضروری است. در مورد سایر کشورها چنانچه به ترجمه رساله نیاز باشد از طریق ایمیل به متقاضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین، ارسال مقالات مستخرج از پایان‌نامه منتشرشده در نشریات معتبر (طبق ضوابط ذکرشده در سایت) به همراه فایل PDF آن. ارسال مقالات برای حوزه‌هایی که ارزشیابی مدارک آنها مشروط به داشتن مقاله است (مانند حوزه آسیای میانه و دانشگاههای کشورهای عرب‌زبان) ضروری و در مورد سایر حوزه‌ها اختیاری است. بر اساس این گزارش همچنین دانش‌آموختگان باید پرسشنامه تکمیل‌شده مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به همراه 10 سطر از خلاصه آن را ارسال کنند.

از دیگر مدارکی که باید توسط دانش‌آموختگان ارسال شود، می‌توان به روگرفت تمامی صفحات گذرنامه‌های دوران تحصیل، روگرفت از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی و تکمیل کاربرگه‌های مشخصات فردی و تحصیلی اشاره کرد.

همچنین، اصل و روگرفت فیش واریز هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به‌حساب سیبا 2172019006002، بانک ملی، صاحب حساب سازمان امور دانشجویان به نام متقاضی (مطابق جدول) ارسال شود.

مقطع تحصیلی کاردانی (فوق‌دیپلم) کارشناسی (لیسانس) کارشناسی ارشد (فوق‌لیسانس) دکتری

هزینه ارزشیابی (ریال) 170, 0 340, 0 690, 0 1, 150, 0

دوره‌های زبان، Foundation، پیش دوره‌ها و… جزء دوره اصلی برای محاسبه اقامت دانشجویی در نظر گرفته نمی‌شوند.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *