اجرای طرح برخورد با قاچاق لوازم‌خانگی در ۳ مرحله

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۵ مهر ۱۳۹۵


اجرای طرح برخورد با قاچاق لوازم‌خانگی در ۳ مرحله

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی اعلام کرد

اجرای طرح برخورد با قاچاق لوازم‌خانگی در ۳ مرحله

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی، گفت: طرح برخورد با قاچاق لوازم‌خانگی در ۳ مرحله به اجرا درمی‌آید که در مرحله اول اصناف ورود کرده و اطلاع‌رسانی و خودکنترلی را آغاز می‌کنند.
عبدالمجید اجتهادی در خصوص طرح برخورد با قاچاق لوازم‌خانگی، تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه، اظهار کرد: شروع این طرح از چند هفته قبل با صحبت رییس سازمان تعزیرات حکومتی در رسانه ملی صورت گرفت و پس‌ازآن با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به مدیران استانی تعزیرات دراین رابطه اطلاع‌رسانی شد. وی با اشاره به اینکه موضوع مبارزه با قاچاق کالا از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری بوده است، گفت: به همین جهت بحث مبارزه با قاچاق کالا امسال در اولویت قرارگرفته و موضوعی است که همه دستگاهها به آن می‌پردازند. مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی ادامه داد: خوشبختانه مبارزه با قاچاق کالا در مبادی ورودی به‌خوبی پیشرفته و پرونده‌های خوبی در گمرک، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی تشکیل‌شده است اما مشکلی که وجود داشت این بود که تعدادی از کالاها از راههای مختلف به داخل کشور وارد و در بازار عرضه می‌شود که اکثر آنها لوازم‌خانگی بود. اجتهادی تصریح کرد: با تصویب ماده 62 قانون نظام صنفی و ماده 18 مکرر مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبارزه در سطح عرضه تشدید شد و سازمان تعزیرات به‌عنوان مرجع اصلی رسیدگی به این موضوع ورود کرد. وی بابیان اینکه طرح برخورد با قاچاق لوازم‌خانگی، تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی در سه مرحله صورت می‌گیرد، افزود: بر اساس بخشنامه صادره مقرر شد تا در مرحله اول خود اصناف به واحدهای صنفی اطلاع‌رسانی کرده و به‌نوعی خودکنترلی داشته باشد که البته در همین مرحله اگر مشخص شود واحدی قصد سوءاستفاده و وقت‌کشی دارد با آن برخورد می‌شود.
مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی بابیان اینکه در مرحله اول سازمان تعزیرات حضور فیزیکی ندارد، گفت: پس از دو هفته از شروع مرحله اول همکاران ما به همراه مأموران نیروی انتظامی و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت ورود می‌کنند و اگر کالای قاچاقی در سطح ‌شهر باشد، برخورد خواهد شد. وی بابیان اینکه بر اساس ماده 18 مبارزه با قاچاق کالا مجازات قاچاق در سطح عرضه شدیدتر شده است، افزود: اگر ما بتوانیم سطح عرضه را ناامن کنیم ریسک قاچاق را بالابرده‌ایم. اجتهادی با اشاره به اجرای مرحله سوم این طرح، گفت: دراین مرحله اگر کالای قاچاق کشف شود ناجا به‌عنوان ضابط قضایی مکلف است واحد صنفی را پلمب کرده تا پرونده برای رسیدگی به تعزیرات بیاید البته امکان دارد که کالا به اموال تملیکی برده شود و واحد صنفی بازگشایی شود. منبع: حمایت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *