اجازه عرض‌اندام به جریانهای تروریستی نمی‌دهیم

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۷ شهریور ۱۳۹۵


اجازه عرض‌اندام به جریانهای تروریستی نمی‌دهیم

وزیر اطلاعات:

اجازه عرضاندام به جریانهای تروریستی نمیدهیم

 

 

حجت‌الاسلام سید محمود علوی ظهر روز جمعه پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلای قدس برگزار شد، اظهار داشت: وزارت اطلاعات هیچ‌گاه تنها نبوده ‌و نهادهای مؤثر امنیت نظیر سپاه و بسیج و قوه قضائیه در راستای ایجاد امنیت همراه وزارت اطلاعات هستند.

وزیر اطلاعات با اشاره به همیاری و کمک ملت با وزارت اطلاعات افزود: مردم هر جا که حرکت مشکوکی را مشاهده کردند با 113 و ستاد خبر تماس گرفتند و موارد زیادی توطئه‌های ضد امنیتی برای سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف و به مقابله با آنها پرداختند. علوی بیان کرد: امروز وزارت اطلاعات به‌عنوان مادر جامعه اطلاعاتی که یک همدلی در مجموعه جامعه اطلاعاتی ایجادشده گام برداشته و با عزمی راسخ و اراده پولادین در راستای صیانت از امنیت کشور فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به رسالت وزارت اطلاعات عنوان کرد: وزارت اطلاعات در راستای ایجاد امنیت و آرامش جامعه به فعالیت می‌پردازد، یکی از اساسی‌ترین وظایف حکومت برقراری امنیت برای جامعه اسلامی است.

وزیر اطلاعات با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین (ع) تصریح کرد: امام علی (ع) فرمودند که خدایا می‌دانی برای این دنبال حکومت نیستیم که به‌وسیله حکومت به مال برسیم و جیب خود را پرکنیم بلکه تعلیمات دین و احکام اسلام در جامعه پیاده شود و بخشهایی که دچار فساد شده است اصلاح شود و بندگان مظلومت احساس امنیت کنند.

علوی با اشاره به حدیثی از رسول خدا بیان کرد: پیامبر (ص) فرمودند که در یک سرزمین هنگامی‌که شهروندان احساس امنیت نکنند خیروبرکتی وجود نخواهد داشت و اگر می‌خواهید کشورتان به خیروبرکت برسد باید امنیت همراه بادل خوش ایجاد شود. وی بابیان اینکه ایجاد امنیت مهم‌ترین وظیفه نظام اسلامی است، عنوان کرد: مردم باید احساس امنیت داشته باشند و فضا را امنیتی حس نکنند، وزارت اطلاعات بر اساس منویات اهل‌بیت (ع) و رهبر معظم انقلاب نقشه راه وزارت را تنظیم کرده و بر اساس معارف اسلامی کار خود را دنبال می‌کند. وزیر اطلاعات تصریح کرد: مقام معظم رهبری تأکید کردند که باید جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته باشیم و براین اساس تلاش می‌کنیم مردم را به‌سوی نظام اسلامی جذب کنیم. علوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای عدم پیوستن به گروههای تروریستی افزود: وزارت اطلاعات هنگامی‌که مشاهده کند برخی افراد در حال جذب به گروههای تروریستی هستند پیش از آنکه جذب شوند و مشاهده شود که نشانه‌های ملحق شدن آنها وجود دارد به‌سوی آنها رفته و آنها را متوجه مسیر اشتباهشان می‌کند.

وی بابیان اینکه باید جوانان را از پیوستن به جریان تروریستی داعش بر حذر داریم، گفت: بیش از 1500 جوانی که قصد پیوستن به داعش را داشتند شناسایی کرده و دعوت کردیم و گاهی در قالب بازداشت آنها را فراخواندیم و بر اساس موضع قرآن و رسول اکرم با آنها صحبت کردیم و از پیوستن آنها به داعش جلوگیری کردیم.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امام علی (ع) فرمودند ارزش پیشگیری بهتر از درمان است و انسانی که راه را اشتباه می‌رود پیش از آنکه منحرف شود باید نجات دهیم.

علوی وحدت را مهم‌ترین نیاز جامعه دانست و عنوان کرد: وزارت اطلاعات برای انسجام ملی و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب کار خود را دنبال می‌کند و دراین مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اساس کار را بر وحدت و همدلی و برادری قراردادیم، با داشتن دشمنان بی‌شماری که در دنیا وجود دارد اصلاً روا نیست که خدای‌نکرده در برابر هم قرار بگیریم و فرصتها را برای مقابله هدر دهیم. وزیر اطلاعات با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: امت اسلام با یکدیگر درگیر نشوند چون زمین‌گیر شده و ابهت آنها از بین می‌رود، اگر می‌خواهیم اسلام قوی داشته باشیم و انقلاب باعزت به راه خود ادامه دهد باید در راستای ولایت گام برداریم.

علوی بابیان اینکه باخدا عهد بستیم که بدون گرایش به مسائل سیاسی در فعالیتهای خود گام برداریم، گفت: وزارت اطلاعات هیچ زمانی متعلق به جریان سیاسی نبوده و برای همه نیروهای فعال در نظام و جامعه احترام قائل است و برای آنها این حق را قائل است که در مسیر نظام فعالیت کرده و در انتخابات شرکت کنند اما هیچ‌گاه برای تضعیف و یا قوی شدن جریانی فعالیت نمی‌کند چون این اقدام ازنظر شرعی حرام است. وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه باید با دشمن به‌سختی برخورد و در دل آنها هراس ایجاد کرد، اظهار داشت: وزارت اطلاعات اجازه عرض‌اندام و فعالیت به جریانهای تروریستی را نمی‌دهد، دلهای سربازان گمنام امام زمان (عج) نسبت به مردم پر از محبت و نسبت به دشمنان اسلام لبریز از خشم است، وزارت اطلاعات به‌گونه‌ای عمل کرده که گروههای تروریستی به‌صورت کامل زیر ذره‌بین هستند و از اقدام امنیتی آنها پیشگیری می‌کنیم. علوی بابیان اینکه خداوند نخستین ایجادکننده امنیت برای انسانها است و نامش برای بندگان خدا آرام‌بخش است، بیان کرد: دلها با یاد خداوند آرامش پیدا می‌کند، وزارت اطلاعات با تأسی به رهبر معظم انقلاب به مرحله‌ای رسیده است که مردم با شنیدن نام آن احساس آرامش می‌کنند.

منبع: حمایت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *