آیت‌الله آملی لاریجانی: تلاش گسترده قوه قضاییه برای احقاق حقوق عامه

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۵ تیر ۱۳۹۵


آیت‌الله آملی لاریجانی: تلاش گسترده قوه قضاییه برای احقاق حقوق عامه

رئیس قوه قضاییه در مراسم تجدید میثاق مسوولان قضایی با آرمانهای امام( ره) با اشاره آرمانها و اهداف بلندی که در قانون اساسی برای قوه قضاییه ترسیم‌شده است گفت: در دوره جدید برای احقاق حقوق عامه، فسخ خصومت بین مردم و نظارت‌هایی که طبق قانون اساسی بر عهده دستگاه قضا گذاشته‌شده تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.
دنیای حقوق: آیت‌الله آملی لاریجانی و مسئولان عالی قضایی در دومین روز از هفته قوه قضاییه با حضور در حرم امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. رئیس قوه قضاییه در این مراسم ضمن تبریک و تهنیت فرار رسیدن هفته قوه قضاییه و با اشاره به آرمان بلند امام راحل گفت: آرمانهای امام راحل همچون عدالت و معنویت امروز پیش از هر زمان دیگری در دنیا موضوع جست‌وجو است و این مفاهیم ارکان نظام مردم‌سالاری دینی را تشکیل می‌دهد. آیت‌الله آملی لاریجانی بابیان اینکه قوه قضاییه پس از انقلاب یک مسیر طولانی را طی کرده است، گفت: باید از معمار این بنای جدید شهید آیت‌الله دکتر بهشتی ویاران صدیقش که برای مبنا قراردادن احکام اسلامی در دستگاه قضا تلاشهای زیادی انجام داده‌اند، یاد کنیم. رئیس دستگاه قضا با اشاره به تأکیدات امام راحل مبنی بر مبنا قرار گرفتن احکام اسلامی در دستگاه قضا و سختیهای موجود در این مسیر تصریح کرد: در طول سی‌وچند سال قوه قضاییه دائماً در تلاش بوده تا به اهداف متعالی موردنظر نائل شود. آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه با اشاره آرمانها و اهداف بلندی که در قانون اساسی برای قوه قضاییه ترسیم‌شده است گفت: در دوره جدید برای احقاق حقوق عامه، فسخ خصومت بین مردم و نظارتهایی که طبق قانون اساسی بر عهده دستگاه قضا گذاشته‌شده تلاشهای زیادی صورت گرفته است.
وی بابیان اینکه تا رسیدن به‌نظام مطلوب موردنظر جمهوری اسلامی فاصله‌داریم، افزود: در دستگاه قضا برای تسهیل مراجعه مردم و رسیدگی به پرونده‌ها اقدامات زیادی صورت گرفته البته هنوز موضوعاتی مانند اطاله دادرسی وجود دارد که البته برای رفع آن نیز تلاشهای مثبتی انجام‌گرفته است. آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه بابیان اینکه در دستگاه قضا استفاده از فناوریهای نوین با جدیت دنبال می‌شود گفت: امروز با اطمینان می‌گویم که تمام نقاط کشور از طرق فناوریهای نوین به سیستم دسترسی به پرونده متصل هستند. همچنین در این رابطه در سازمان ثبت نیز تحولات خوبی صورت گرفته است.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به تأکیداتی که در چند سال اخیر بر روی ارتقای کارآمدی و سلامت دستگاه قضا انجام‌گرفته، اظهار کرد: در دوره اخیر باکسانی که تخلفاتی مرتکب شده‌اند و این تخلفات احرازشده، برخورد قاطعی صورت گرفته است. آیت‌الله آملی لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاشهایی که مسئولان قضایی انجام می‌دهند بتوانیم به آن نظام قضایی مطلوب نائل شویم و رضایت باری‌تعالی و مردم را کسب کنیم.
به گزارش میزان، آیت‌الله آملی لاریجانی و مسئولان عالی قضایی پس از تجدید میثاق با معمار کبیر انقلاب بر سر مزار شهدای هفتم تیر حاضر شدند و به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام و برای ارواح طیبه شهیدان علو درجات مسئلت کردند. منبع: حمایت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *