آمریکا و ناتو دست از قاچاق و تجارت مواد مخدر در افغانستان بردارند

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ فروردین ۱۳۹۶


آمریکا و ناتو دست از قاچاق و تجارت مواد مخدر در افغانستان بردارند

آمریکا و ناتو دست از قاچاق و تجارت مواد مخدر در افغانستان بردارند

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا و ناتو در تجارت مواد مخدر و قاچاق هرویین از افغانستان به سایر کشورها نقش دارد و باید از این روند دست بردارند.

وزیر خاجه روسیه در نشست خبری سالانه این وزارتخانه از آمریکا و ناتو در افغانستان خواسته تا به قاچاق هرویین و تجارت مواد مخدر در افغانستان پایان دهند. وی تصریح کرد: آمریکا و ناتو از سربازان خود برای محافظت از کشت، تولید و قاچاق هرویین از افغانستان به سایر کشورهای جهان استفاده می‌کند.لاوروف با اشاره به این‌که افغانستان هم‌اکنون 90 درصد از هرویین جهان را تأمین می‌کند با متهم کردن امریکا به نادیده گرفتن این مسأله، گفت که این آمار نشانگر آزادی در تجارت، کشت و تولید هرویین در افغانستان است.

وزیر خارجه روسیه افزود: حتی اگر نیروهای ناتو و سربازان آمریکایی به‌صورت مستقیم دخیل در تجارت مواد مخدر در افغانستان نباشند، اما شواهد واقعی مبنی برنادیده گرفتن قاچاق مواد مخدر از سوی نیروهای خارجی در افغانستان وجود دارد.

وی تأکید کرد که تمرکز ویژه‌ای باید برای مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان صورت گیرد که این امر فقط با از بین بردن مزارع خشخاش و آزمایشگاههای تولید هرویین در این کشور تحقق خواهد یافت.

«مینت‌پرس‌نیوز» نوشت: از آغاز حضور نظامی آمریکا به افغانستان، مسکو همواره نگرانی خود در رابطه با قاچاق مواد مخدر و عدم تمایل آمریکا برای از بین بردن مزارع خشخاش در افغانستان را مطرح کرده است.

لاوروف گفته است که آمریکا در جنگ افغانستان شکست‌خورده زیرا علی‌رغم ریشه‌کن نشدن تهدیدات تروریستی در این کشور کشت و قاچاق مواد مخدر در این کشور افزایش چندین برابری داشته است.

وزیر خارجه روسیه هم‌چنین آمریکا را به ایجاد و مدیریت هرج‌ومرج در افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و یمن به منظور مداخله و تأثیرگذاری در امور این کشورها متهم کرده است. منبع: فارس


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *