آمادگی کشور آلمان برای تبادل متخصصین ضد فساد

دسته: دسته‌بندی نشده , رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۵


آمادگی کشور آلمان برای تبادل متخصصین ضد فساد

در دیدار قاضی سراج با دادستان کل برلین مطرح شد

آمادگی کشور آلمان برای تبادل متخصصین ضد فساد

 

 

در دیدار قاضی سراج با دادستان کل برلین بر تبادل متخصصین ضد فساد و انتقال تجربیات موفق دادستانی کل در حوزههای پیشگیری و مقابله با فساد تأکید شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ناصر سراج که به دعوت همتای آلمانی به برلین سفرکرده است، در دیدار با رولف روتر، دادستان کل برلین، راههای همکاریهای دو کشور در حوزه‌های مبارزه با فساد را بررسی کرد.

در این دیدار رولف روتر با تشریح وظایف دادستانی کل برلین اظهار کرد: وظیفه اصلی مجموعه تحت نظرش مبارزه با جرایم و مقابله با فساد است.

%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86

وی گفت: دادستانی در دو جهت اقدام می‌کند؛ پیشگیری از فساد و مبارزه با فساد و به همین منظور با تشکیل کارگروههایی به‌طور منظم و سالیانه، خط‌مشیها و استراتژیهای ضد فسادی در آن تعیین و بحث و بررسی می‌شود.

دادستان کل برلین به بخش مقابله با جرایم اقتصادی بر مبنای کنوانسیون ملل متحد برای مقابله با فساد اشاره کرد و گفت مقابله با جرایم تقلب، ارتشا، اختلاس، کلاه‌برداری و جرایم سازمان‌یافته فراملی، ازجمله اقدامات دادستانی برای مبارزه با فساد است. کشف موارد فساد و انجام تحقیقات لازم در این خصوص از وظایف دادستانی است و در مواقعی که شهود حاضر به بیان موارد نباشند، دادستانی از وکلای متعهد بهره‌گیری می‌کند. نظارت بر مناقصه‌ها و مزایده‌های دولتی نیز ازجمله وظایف دادستانی است و به‌منظور پیشگیری از تخلفات احتمالی در این حوزه‌ها، ثبت مشخصات اشخاص حقیقی و حقوقی کاملاً الزامی است.

در ادامه قاضی سراج با تشریح ساختار سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: این سازمان علاوه بر اتخاذ روشهای اصلاحی و پیشگیرانه، اقدامات مناسب برای شفاف‌سازی امور و پاسخگویی مقامات نسبت به اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور را از طریق ارائه پیشنهادهای اصلاحی و با نظارت و بازرسی به عمل می‌آورد و در سالهای اخیر با تعاملات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی نسبت به کسب تجربیات در حوزه‌های تخصصی کرده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به برنامه‌های این سازمان برای دریافت تجربیات کشورهای پیشرو در امر مبارزه با فساد اشاره کرد و از طرف آلمانی خواست که در این حوزه نیز با کشورمان همکاری کند. در پایان دادستان کل برلین ضمن تمجید از فعالیتهای مطلوب این سازمان آمادگی کشورش را برای تبادل متخصصین ضد فساد و انتقال تجربیات موفق دادستانی کل در حوزه‌های پیشگیری و مقابله با فساد اعلام کرد.

منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *