آغاز طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب از اول مهر

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۳ مهر ۱۳۹۵


آغاز طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب از اول مهر

با ارسال پیامک به بیش از 2.2 میلیون تن

آغاز طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب از اول مهر

488399558

سردار ابراهیم کریمی، درباره اجرای مرحله دوم ثبت نام برای جریمه ریالی سربازی در سال جاری، اظهار کرد: از ابتدای مهرماه مرحله دوم ثبت نام برای جریمه ریالی سربازی در سراسر کشور آغاز خواهد شد و کلیه افرادی که دارای ۸ سال غیبت یا بیشتر از آن بوده و سنوات غیبتشان تا پایان امسال به حداقل ۸ سال می رسد می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ درخواست خود را ثبت کنند.
به گفته کریمی سربازان فراری و انصراف دهندگان از تحصیل نیز می‌بایست تا پایان امسال حداقل هشت سال از تاریخ انصراف یا ترک یگان خدمتی‌شان گذشته باشد.
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بابیان اینکه در مرحله دوم طرح جریمه ریالی سربازی نیز امکان پرداخت قسطی جریمه وجود دارد، درباره مهلت ثبت‌نام برای جریمه ریالی در مرحله دوم نیز گفت: باگذشت مدتی از اجرای مرحله دوم و رصد میزان استقبال و مراجعه‌کنندگان درباره مهلت آن تصمیم‌گیری خواهد شد.
آغاز ارسال اخطاریه برای مشمولان غایب
کریمی همچنین بابیان اینکه طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب و فراری از ابتدای مهرماه آغاز می‌شود گفت: از حدود دو ماه قبل برای بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن از مشمولان غایب پیامک ارسال‌شده و از آنان خواستیم تا با مراجعه به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند، این افراد شامل کلیه مشمولان غایب شده و تمام کسانی که بیشتر و کمتر از هشت سال غیبت داشتند را شامل می‌شود. این افراد اگر سنوات غیبتشان به حداقل هشت سال تا پایان امسال یا بیشتر از آن برسد می‌توانند با پرداخت جریمه از سربازی معاف شوند، اما اگر سالهای غیبتشان کمتر از ۸ سال باشد باید به سربازی بروند.
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بابیان اینکه افرادی که پیامک تعیین تکلیف دریافت کرده‌اند باید با مراجعه به دفاتر پلیس بعلاوه 10 وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند، ادامه داد: با آغاز مهرماه اخطاریه‌هایی برای این افراد به منازلشان صادر خواهد شد و طرح تشدید برخورد با سربازان فراری و مشمولان غایب نیز اجرا می‌شود و براین اساس علاوه بر اینکه امکان دستگیری مشمولان غایب برابر قانون وجود دارد، این افراد از دریافت یکسری خدمات نیز محروم می‌شوند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *