ISC پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۴ مهر ۱۳۹۵


ISC پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

هشدار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در خصوص برپایی همایشهای علمی

ISC پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

631416772

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در خصوص استفاده غیرقانونی از نام و اعتبار ISC در برپایی همایشهای علمی و الزام ثبت همایشهای علمی در سامانه همایشهای معتبر ISC قبل از فراخوان هشدار داد.
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به‌عنوان سومین نظام استنادی بین‌المللی و متولی سنجش علم دانشگاهها و مؤسسات پژوهشی کشور و سایر کشورهای اسلامی است. به‌موجب آیین‌نامه «نحوه برگزاری و ساماندهی همایشهای علمی» تمام دانشگاهها، پژوهشگاهها، انجمنهای علمی جهت برگزاری همایشهای علمی قبل از فراخوان لازم است مطابق با «شیوه‌نامه ثبت، پردازش و اشاعه همایشهای علمی و مقالات آن» نسبت به ثبت همایشهای علمی در سامانه همایشهای معتبر ISC اقدام و بعد از همایش مجموعه مقالات را جهت نمایه‌سازی به پایگاه ISC ارسال کنند.
ازآنجاکه ثبت یک دوره همایش در سامانه همایشهای معتبر ISC به‌منزله صدور مجوز به برگزارکننده جهت استفاده از آرم و اعلام حمایت ISC در دوره‌های بعدی همایش نیست، برگزارکننده ملزم است رأساً در هر دوره از همایش، نسبت به ثبت و اخذ مجوز استفاده از نشان‌واره (لوگو) ISC اقدام کند. ضمناً در برگزاری تمام همایشهای علمی و بالأخص همایشهای بین‌المللی، برگزارکننده باید بر اساس ماده 3 آیین‌نامه «نحوه برگزاری و ساماندهی همایشهای علمی» به شماره 168216/3 مورخ 11 آذرماه 1393 مجوزهای لازم را اخذ کند (http://conf.isc.gov.ir/FileForDownload/files/shivenamejadid.pdf). در چند ماه اخیر مشاهده‌شده است که عده‌ای به‌صورت غیرقانونی، برگزاری همایش را وسیله‌ای برای کسب درآمد و تجارت قرار داده و بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح، نسبت به برگزاری انواع همایشها و کنفرانسهای ملی و بین‌المللی در سطح کشور و حتی خارج از کشور اقدام کرده‌اند. با توجه به الزامات قانونی در صورت مشاهده هرگونه استفاده بدون مجوز از آرم و لوگوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) موجبات پیگرد قانونی را جهت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام فراهم می‌آورد. بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، به تمام شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان در همایش توصیه می‌شود با مراجعه به وب‌سایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به آدرس http://mcl.isc.gov.ir ضمن آگاهی از نحوه ثبت همایش در پایگاه و آشنایی با آیین‌نامه‌ها و مقررات مربوطه، لیست همایشهای ثبت‌شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و فهرست برخی از همایشهایی که بدون اخذ مجوز اقدام به استفاده از نام و یا لوگوی ISC کرده‌اند را ملاحظه کنند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *