90 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط اعطا شد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 6 دی 1395


90 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط اعطا شد

معاون وزیر صنعت:

90 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط اعطا شد

 90-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d8%b3%d9%87%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d9%86%da%af%d8%a7%d9%87%d9%87%d8%a7%db%8c

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از 10 هزار بنگاه کوچک و متوسط برای اخذ تسهیلات در سامانه بهینیاب ثبتنام کردهاند و تاکنون بیش از 90 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به آنها اعطاشده است.

علی یزدانی عصر شنبه در سنندج در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این مقدار تسهیلات بانکی در راستای رفع موانع تولید و با تصویب کارگروه رفع موانع تولید به بنگاههای کوچک و متوسط کشور اعطاشده است. وی افزود: برای حمایت از این بنگاهها علاوه بر اعطای تسهیلات بانکی، معافیتهای مالیاتی، تامین‌اجتماعی و تسهیل در صدور ضمانتهای بانکی با توجه به مصوبه کارگروه رفع موانع تولید صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: برای نخستین بار در نظام بانکی کشور، بانکها موظف شدند که به واحدهای تولیدی که چک برگشتی و اقساط معوقه دارند با معرفی کارگروه رفع موانع تولید تسهیلات بانکی اعطا کنند. وی اضافه کرد: با تسهیل در صدور ضمانت‌نامه‌ها تا مبلغ 30 میلیارد ریال بدون مراجعه به بانکها، برای سرمایه در گردش و سرمایه ثابت صادر می‌شود.

یزدانی گفت: در راستای حمایت از این واحدها، شرکتهای مالیاتی نیز مکلف به تقسیط بدهیها شده و سازمان تامین‌اجتماعی نیز تمامی اجرائیات خود را به مدت یک سال متوقف کرده است.

واحدهای تولیدی به بورس منتقل میشوند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: برای کمک به رونق تولید و طبق تفاهم‌نامه، واحدهای تولید می‌توانند سهام خود را در بورس یا فرا بورس عرضه کنند.

یزدانی افزود: حضور این بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط در بازار سرمایه کشور از روز دوشنبه این هفته به‌صورت رسمی آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: این حضور بنگاهها در بازار سرمایه می‌تواند زمینه را برای فروش محصولات و رونق بخشی به تولید دراین بنگاهها فراهم کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تفاهم‌نامه‌ای هم با دانشگاههای مختلف کشور برای آموزش این بنگاهها و ارتقاء رقابت و رونق تولید امضاشده است. وی اظهار کرد: برای نخستین بار کمیته نظارت بر مصرف تسهیلات دراین بنگاهها پیش‌بینی‌شده تا تسهیلات تنها برای رفع مشکلات واحدها هزینه شود. یزدانی ابراز امیدواری کرد مجموعه حمایتهای دولت از این بنگاههای کوچک و متوسط در کشور منجر به رونق‌بخش تولید، کاهش مشکلات واحدها و موانع تولید در کشور شود.

سرمایهگذاری در بخش صنعت کردستان آینده خوبی دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این استان یکی از استانهای مستعد توسعه صنعتی و پتانسیل بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت دارد و زیرساختهای لازم در شهرکهای صنعتی کردستان مهیا شده است.

یزدانی افزود: با توجه به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه، مقدمات برنامه‌ریزی برای تصویب منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان در مجلس شورای اسلامی و سایر پتانسیلها و قابلیتهای استان ازجمله نیروی کار ماهر، منابع اولیه و نزدیکی به بازارهای خارجی آینده سرمایه‌گذاری در کردستان درخشان است. وی به سرمایه‌گذاران بومی استان توصیه کرد از این فرصت استفاده کرده و سرمایه‌های خود را برای رونق بیشتر صنعت و حمایت از بخش تولید در کردستان هزینه کنند. یزدانی اضافه کرد: در شهرکهای صنعتی کردستان ضمن فراهم شدن زیرساختها، دولت از حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری دراین استان حمایت می‌کند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بانه و شهرکهای صنعتی کردستان روز شنبه به این استان سفرکرده بود. از مجموع 87 هزار و 659 واحد صنعتی کشور، 37 هزار و 120 واحد در 948 شهرک و ناحیه صنعتی مستقر هستند. در کشور 39 هزار و 610 واحد خرد (زیر 10 نفر اشتغال)، 40 هزار و 220 واحد بین 10 تا 20 نفر اشتغال، چهار هزار و 351 واحد متوسط و سه هزار و 470 واحد بزرگ فعالیت دارند. منبع: جمهوری اسلامی


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *