8400محکوم غیرعمد در زندانهای کشور تحمل حبس می‌کنند

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۴ آبان ۱۳۹۵


8400محکوم غیرعمد در زندانهای کشور تحمل حبس می‌کنند

مدیرعامل ستاد دیه کشور:

8400محکوم غیرعمد در زندانهای کشور تحمل حبس میکنند

جولایی با اشاره به جمعیت 8400 نفری زندانیان جرایم غیرعمد گفت: بدهی این زندانیان واجد شرایط مبلغی معادل هشت هزار میلیارد ریال است.

2-%d9%85%d8%ad%da%a9%d9%88%d9%85-%d8%ba%db%8c%d8%b1%d8%b9%d9%85%d8%af-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%aa%d8%ad%d9%85%d9%84-%d8%ad%d8%a8%d8%b3

به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور در دیدار با استاندار خراسان جنوبی با اشاره به جمعیت 8400 نفری زندانیان جرایم غیرعمد گفت: بدهی این زندانیان واجد شرایط مبلغی معادل هشت هزار میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: اساس ستاد دیه بر حسب کمک به اقشار ضعیف کشوری که بر حسب یک اتفاق یا اشتباه روانه زندان شده‌اند بنا گردید، لذا این برنامه حمایتی با جلب اعتماد عمومی یک وظیفه برای ما است اما با عنایت به حساسیت بانیان این مجموعه استحقاق دستگیری همواره دغدغه اصلی ما در ارایه تسهیلات به شمار رفته و همچنان این رویه با جدیت پیگری می‌شود.

جولایی روند آزادی زندانیان تحت حمایت ستاد دیه را در سالهای اخیر صد در صد مردمی اعلام کرد و گفت: در 6 ماهه سال جاری با اتکا به اعتبارات خیرین خداجوی کشور تعداد 3 هزار و 900 نفر از محبوسان نیازمند محکوم به جرایم غیر عمد از بند حبس رهایی یافتند که قابل تامل است.

وی اضافه کرد: با همکاری طلبکاران و اولیاءدم حدود 39 درصد از این مبلغ کل بدهی این افراد استخلاص یافته از سوی شکات گذشت رضایت‌مندانه شده است که کسر این رقم 112 میلیارد تومانی از جمع بدهی این مددجویان شکات نیز همواره در کمیته‌های مردمی صلح و سازش میسر شده است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به آمار برابر محکومان غیرعمد در ورود و خروج از زندان گفت: هرچند ستاد دیه در بین اقشار مردمی با موضوع درمان که همان آزادی زندانیان بی‌بضاعت بدون سوءنیت مجرمانه است شناخته می‌شود اما در زمینه پیشگیری که این مهم همواره جز اولویتهای نهادهای دولتی هم بوده اما متاسفانه همیشه نیز مورد غفلت قرار می‌گیرد، ضرورت حضور نیکوکاران کشور در این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود.

وی با اشاره به تلاش این ستاد مردمی در راستای اصلاح و اجرای برخی قوانین گفت: یکی از کارهای ماندگار ستاد دیه کشور در راستای پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندانها تشکیل یک کمیته حقوقی مردمی بود که از جمله خروجیها این مجمع پیگیری و تصویب قانون بیمه اجباری شخص ثالث بود که طبق آن از اردیبهشت سال جاری می‌شود گفت آمار محکومان دیه ناشی از تصادفات با کاهش محسوسی همراه بوده و در ادامه اجرای دقیق و کامل این قانون مترقی حتی می‌تواند تعداد محبوسان این نوع از محکومیتهای منتهی به حبس را به تعداد انگشتان تقلیل دهد.

گفتنی است، در این دیدار محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، مجید احسانی معاون اجرایی ستاد دیه کشور، علی هاشمی سرپرست اداره کل زندانهای خراسان‌جنوبی و علی‌اکبر خویی مدیر نمایندگی ستاد دیه این استان نیز در سخنانی نظرات خود را در زمینه همکاری بیشتر ستاد دیه و استانداری در راستای جلب مشارکتهای مردمی و برپایی برنامه‌های آموزشی مطرح کردند.

منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *