80 درصد جمعیت کشور کم‌تحرک هستند

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 26 آبان 1395


80 درصد جمعیت کشور کم‌تحرک هستند

مدیرکل دفتر توسعه ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان:

  80 درصد جمعیت کشور کمتحرک هستند

  مردم انگیزه ورزش کردن ندارند

 ewerwer

مدیرکل دفتر توسعه ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت که در حال حاضر طبق تحقیقات این وزارتخانه تنها حدود 21 درصد از جمعیت کشور ورزش میکنند و بقیه دچار کمتحرکی هستند .

محمد اسد بابیان این مطلب افزود: وزارت ورزش و جوانان با همکاری فدراسیونها و 13 نهاد، افزایش سالانه پنج‌درصدی جمعیت کشور به سمت ورزش را برنامه‌ریزی کرده است.

وی دلیل کم‌تحرکی و نپرداختن به ورزش را در جامعه ایرانی ناشی از نبود انگیزه در مردم برای پرداختن به ورزش اعلام کرد.

اسد گفت: ما ازنظر دسترسی به امکانات و تجهیزات ورزشی در کشور مشکلی نداریم و امروزه این امکانات حتی در پارکها و پارک محلات قابل‌دسترسی است، ولی انگیزه ورزشی در مردم وجود ندارد.

وی افزود: باید با کمک رسانه‌ها و نهادهای تأثیرگذار در جامعه به‌خصوص نهادهای فرهنگی، اطلاع‌رسانی بیشتری در مورد مزایای پرداختن به ورزش در بین مردم صورت گیرد.

مدیرکل دفتر توسعه ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در سالهای اخیر با کمک رسانه‌ها به‌خصوص رسانه ملی به امر ورزش همگانی به‌خصوص پیاده‌روی خانوادگی پرداخته شد، ولی همچنان باید این برنامه‌ها ادامه یابد.

اسد برگزاری جشنواره همگانی استعدادیابی ورزشی در استانها و ورزش کارکنان دولت را از برنامه‌های اجرایی وزارت ورزش و جوانان برای ایجاد انگیزه ورزشی در جامعه برشمرد.

به گفته وی، جشنواره همگانی استعدادیابی ورزشی در استانها آذرماه سال جاری اجرایی می‌شود و برای هر استان نیز بنا بر استعدادهای موجود ورزشی رشته‌ها انتخاب می‌شوند.

** اختصاص 10 درصد اعتبار فدراسیونها به ورزش همگانی

مدیرکل توسعه ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت که برای توسعه ورزشهای همگانی در دولت تدبیر و امید 10 درصد اعتبار ویژه این بخش در اختیار 51 فدراسیون فعال در کشور قرار داده شد.

اسد افزود: این فدراسیونها موظف شدند تا این اعتبار را صرفاً در بخش توسعه ورزشهای همگانی هزینه کنند و به نظر می‌رسد می‌تواند باعث سوق دادن جمعیت کشور به ورزش شود.

به گفته وی، همچنین 13 فدراسیون خاص که در حوزه ورزشهای همگانی فعالیت دارند نیز برای پرداختن بیشتر به ورزشهای همگانی مجاب شدند.

** افزایش 50 درصد بودجه ورزشهای همگانی در دولت تدبیر وامید

مدیرکل توسعه ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان همچنین گفت که در دولت تدبیر و امید به‌خصوص از سال گذشته 50 درصد به اعتبار ورزشهای همگانی افزوده شد و این نشان از توجه دولت به‌سلامت مردم است.

اسد افزود: انتظار ما از وزارت آموزش‌وپرورش، بهداشت و درمان، آموزش عالی، سازمان بسیج و سایر دستگاهها و وزارتخانه‌هایی که ارتباط بیشتری با مردم‌دارند، این است که به ورزشهای همگانی در حوزه مسؤولیتی خود توجه بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: پرداختن به ورزشهای همگانی از سوی مردم باعث سلامت جامعه و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه می‌شود و باید با ایجاد انگیزه در بین مردم روحیه ورزشکاری را در بین این قشر افزایش دهیم.

بر اساس آمار در مازندران 170 هزار نفر به‌صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنند.

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *