80 درصد از لایحه وزارت کشور درباره افزایش تعداد نمایندگان انجام شده است

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 20 بهمن 1395


80 درصد از لایحه وزارت کشور درباره افزایش تعداد نمایندگان انجام شده است

احمدی:

80 درصد از لایحه وزارت کشور درباره افزایش تعداد نمایندگان انجام شده است

450  میلیارد تومان برای برگزاری انتخابات 96 بودجه درخواست کردیم

 انتخابات

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: 80 درصد از کارهای مربوط به لایحه وزارت کشور برای افزایش تعداد نمایندگان به اتمام رسیده است.

علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور درباره این‌که چه مقدار بودجه برای انتخابات سال 96 در نظر گرفته‌شده است اظهار کرد: روشن است که در لایحه دولت وزارت کشور مبلغ 450 میلیارد تومان را برای برگزاری انتخابات را به دولت پیشنهاد داده است.

وی افزود: دولت نیز با اصلاحاتی این موضوع را در قالب لایحه برنامه بودجه سال 96 به مجلس ارائه داده است و ما منتظر هستیم تا قانون بودجه در صحن بررسی شود تا ببینیم مجلس چه تصمیمی را اتخاذ می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیک گفت: بعد از یک جلسه‌ای که با وزیر و دوستان داریم درباره این موضوع به‌صورت کامل و جامع اظهارنظر خواهیم کرد.

احمدی درباره درخواست نمایندگان مجلس مبنی بر ارائه لایحه از سوی دولت به‌منظور افزایش تعداد نمایندگان به 40 نفر اظهار کرد: بنا بر قانون اساسی هر 10 سال یک‌بار تعداد نمایندگان می‌تواند تا سقف 20 نفر افزایش پیدا کند ازاین‌رو درخواست مطرح‌شده از سوی نمایندگان قانونی است.

وی خاطرنشان کرد: همکاران بنده در وزارت کشور قبل از حضور من در این مجموعه لایحه‌ای را پیرامون افزایش تعداد نمایندگان مجلس تهیه و تنظیم کردند که 80 درصد این لایحه در حال حاضر پیش رفته است و بقیه کارهای آن در حال انجام است.

رئیس ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: وزارت کشور بر اساس سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث انتخابات موظف است که عدالت را با توجه به مقتضیات مدنظر قرار دهد از این‌رو ما با رعایت آیتمهایی چون جمعیت، وسعت،‌ تعداد فرمانداران یک استان، تقسیمات کشوری و حتی توسعه‌نیافتگی یک استان درباره افزایش نمایندگان آنها تصمیم‌گیری خواهیم کرد. احمدی با اشاره به این‌که نمایندگان مجلس نیز حق دارند نیم‌نگاهی را درباره افزایش نمایندگان داشته باشند تأکید کرد: در صورتی‌که تهیه این لایحه در وزارت کشور به اتمام برسد برای بررسی و تصویب آن را به دولت و سپس مجلس ارائه خواهیم داد. منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *