5 موضوعی که قبل از ثبت‌نام در دانشگاه مجازی باید بدانید

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
دوشنبه - 20 دی 1395


5 موضوعی که قبل از ثبت‌نام در دانشگاه مجازی باید بدانید

5 موضوعی که قبل از ثبتنام در دانشگاه مجازی باید بدانید

business konzept - vortrag

دانشگاههای مجازی که کلاسهای آنلاین برگزار میکنند در سراسر جهان در حال گسترش هستند و تعدد آنها ممکن است دانشجویان را با سردرگمی مواجه کند.

مهم‌ترین چالشی که در برابر دانشجویان دوره‌های مجازی وجود دارد شناسایی بهترین دانشگاه است. مجموعه‌ای از سؤالاتی را که باید قبل از انتخاب دانشگاه به آنها پاسخ داده شود، در ادامه می‌آید.

1- از اعتبار مؤسسه اطمینان کافی دارید؟

بسیاری از شرکتها برای استخدام کارکنان به اعتبار مراکز آموزشی آنها دقت می‌کنند و این موضوع اهمیت ویژه‌ای برای آنها دارد.

2- هزینه ثبت‌نام و تحصیل در این دانشگاهها چقدر است؟

مطمئناً شرکت در این دانشگاهها هزینه دارد و این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل صرفاً محدود به ثبت‌نام نمی‌شود و می‌بایست شهریه‌ها، کتابها و هزینه‌های جانبی را در نظر بگیرید و بعد نسبت به ثبت‌نام اقدام کنید.

3- نحوه یادگیری شما چگونه خواهد بود؟

دانشجویان در دانشگاههای مجازی نیز باید جزوه بنویسند، مطالعه داشته باشند، پروژه تحویل دهند و در امتحانات شرکت کنند. دانشگاهی را انتخاب کنید که در تمام این موارد با شفافیت کار می‌کند و شما قابلیت انطباق با برنامه‌های آن را داشته باشید.

4- کمکها و پشتیبانی دانشگاه از شما تا چه حدی است؟

در دانشگاههای مجازی چیزی به نام شرکت فیزیکی در کلاس وجود ندارد و به‌احتمال قوی دانشجویان هیچ‌وقت با استادشان ملاقاتی نخواهند داشت؛ اما به‌عنوان یک دانشجو پشتیبانی و حمایتی که از دانشگاه خواهید داشت تأثیر بسزایی در موفقیت علمی و تحصیلی شما خواهد داشت؛ بنابراین دانشگاهی را انتخاب کنید که امکانات مناسبی نظیر ارتباط بین دانشجویان در این زمینه فراهم کند.

5- آیا مدرک شما برای کار تخصصی و کارآموزی کفایت می‌کند؟

از سرفصلهای ارائه‌شده در طول زمان تحصیل و به‌روز بودن آنها اطمینان حاصل کنید. یک دوره آموزشی مناسب باید شما را برای اشتغال در یک شغل مرتبط و تحصیل در مقاطع بالاتر آماده کند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *