43 درصد کل زندانیان غیر عمد کشور، ورودی امسال هستند

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۵


43 درصد کل زندانیان غیر عمد کشور، ورودی امسال هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور:

43 درصد کل زندانیان غیر عمد کشور، ورودی امسال هستند

سید اسدالله جولایی افزود مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت:
هم‌اکنون نه هزار و 953 زندانی جرایم غیر عمد در کشور تحمل حبس می‌کنند که 43 درصد این افراد از ابتدای سال جاری روانه زندان شده‌اند.

وی ادامه داد: هرچند تعداد 12 هزار و 700 نفری بدهکاران دیه و محکومان مالی جرایم غیرکلاه برداری از نیمه خردادماه سال جاری تا به امروز به عدد 9 هزار و 953 نفر کاهش‌یافته است، اما حضور ناخواسته همین جمعیت چند هزارنفری در ندامتگاههای کشور یک معضل بزرگ ملی است.
جولایی تنها یک درصد محکومان غیر عمد را مرتبط به ورودیهای سال 90 و پیش از آن اعلام کرد و گفت: ابقای این مددجویان در حبس و اطاله رسیدگی به فرآیند آزادی آنها بیشتر به دلیل تعدد جرایم عمد و غیر عمد در پرونده این افراد بازمی‌گردد.
وی در ادامه بیان کرد:
ستاد دیه طبق اساسنامه مدون خود تا پایان مدت حبس کیفری محبوسان، حق ورود به پرونده هیچ زندانی ولو بی‌بضاعت را ندارد، چراکه رسالت این مجموعه حمایتی تنها معطوف به آزادی آبرومندان دربندی است که با دریافت تسهیلات ستاد دیه زمینه استخلاص آنها از زندان حتمی است.
رئیس ستاد دیه کشور، در تفکیک موعد ورود به زندان محکومان غیر عمد گفت: در حال حاضر 39 درصد موجودی زندانیان جرایم غیر عمد ما که رقم عددی آنها قریب به سه هزار و 800 نفر می‌شود، از ورودیهای سال گذشته تشکیل داده است و به‌طور دقیق 17 درصد از حاضرین به خواب (محکومان حاضر درزندانها) موجود را هم ورودی سالهای 91 تا 93 شامل می‌شوند.
منبع: ایرنا

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *