36 هزار سالمند تحت پوشش مراکز نگهداری بهزیستی هستند

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - 28 دی 1395


36 هزار سالمند تحت پوشش مراکز نگهداری بهزیستی هستند

علی ربیعی:

36 هزار سالمند تحت پوشش مراکز نگهداری بهزیستی هستند

 

693312910

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد سالمندان تحت پوشش مراکز نگهداری را ۳۶ هزار نفر عنوان کرد و از افزایش حقوق مستمریبگیرانی که حداقل را دریافت میکنند، برای سال آتی خبر داد.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی با حضور در کلیسای گئورگ مقدس از خانه سالمندان این کلیسا نیز بازدید کرد. در این بازدید با سالمندان این کلیسا نیز دیدار و گفتگو کرد و با اهدای شاخه گل سال نو میلادی را به آنها تبریک گفت.

در این دیدار شهین دخت مولا وردی معاون رئیس‌جمهور و رئیس مرکز امور زنان ریاست جمهوری نیز حضور داشت. ربیعی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: سنت ١١٠ ساله ارامنه در خیر جمعی ارزشمند است و این در حالی است که در ایران هم این سنت به یک هزار سال می‌رسد. روح و فرهنگ ایرانی روحیه تعامل است و در ایران ادیان مختلف با سازگاری در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. وی با اشاره به سالمندی جمعیت گفت: جمعیت کشور در حال سال‌خوردگی است و باید تدابیری برای این موضوع اندیشیده شود. تلاش می‌کنیم با حمایت از خانواده‌ها آنها بتوانند از سالمند خود در خانه نگهداری کنند. وی تأکید کرد: برای حمایت از سالمندان، در کنار کار فرهنگی باید کار اقتصادی هم کرد، به‌طوری‌که بتوانیم نیازهای این گروه سنی را در جامعه تأمین کنیم. برای همین تصمیم گرفتیم وسایل حرکتی را برای سالمندان در اختیارشان بگذاریم.

  ۳۶ هزار نفر در مراکز نگهداری سالمندان بهزیستی نگهداری میشوند

ربیعی تعداد سالمندان تحت پوشش مراکز نگهداری را ۳۶ هزار نفر عنوان کرد و از افزایش حقوق مستمری‌بگیرانی که حداقل را دریافت می‌کنند، برای سال آتی خبر داد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور گفت: افراد پشت نوبت مستمری در این برنامه تحت پوشش قرار می‌گیرند. ربیعی هم‌چنین از تهیه اندام مصنوعی برای سالمندان خبر داد و گفت: ردیف بودجه‌ای برای این امر پیش‌بینی‌شده است. هم‌چنین غربالگری بیماری آلزایمر از تهران شروع‌شده است.

بر اساس این گزارش کلیسای سورپ گئورگ یا کلیسای گئورگ مقدس در تهران مربوط به اواخر دوره صفوی است. این کلیسا در خیابان وحدت اسلامی (شاهپور) در بازارچه قوام الدوله واقع‌شده است. این اثر در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۵۷ با شماره ثبت ۱۶۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این کلیسا در آغاز (۱۷۹۵–۱۷۹۰ میلادی) به‌صورت نمازخانه‌ای ساده بود و در ۱۲۱۴ خورشیدی (۱۸۳۵ میلادی) تبدیل به کلیسا شد و پس از بازسازی در ۱۲۶۱ خورشیدی (۱۸۸۲ میلادی) به‌صورت فعلی‌اش درآمده است.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *