300 روز از دوران وزارت دکتر هاشمی در استانها سپری شد

دسته: غیر حقوقی , مطالب برگزیده
بدون دیدگاه
سه شنبه - 14 دی 1395


300 روز از دوران وزارت دکتر هاشمی در استانها سپری شد

300 روز از دوران وزارت دکتر هاشمی در استانها سپری شد

 %db%b3%db%b0%db%b0-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاعرسانی وزارت بهداشت گفت: وزیر بهداشت در طول سه سال گذشته، 217 سفر استانی داشته که عمدتاً با اولویت مناطق محروم و مرزی بوده است. زیرا یکی از مهمترین اهداف طرح تحول سلامت و انقلاب اسلامی، رسیدگی به محرومان و مستضعفان است.

دکتر عباس زارع‌نژاد در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: وزیر بهداشت در طول سه سال گذشته در بیش از 429 شهرستان، شهر و روستا حضور یافت و در مجموع 300 روز از دوران وزارت خود معادل حدود یک‌سال را در استانهای مختلف گذراند.

وی با بیان این‌که سفرهای وزیر بهداشت به‌منظور بازدید از پروژه‌های در حال انجام حوزه سلامت، افتتاح مراکز بهداشتی، درمانی، آموزشی و رفاهی و هم‌چنین نظارت بر اجرای مناسب طرح تحول سلامت انجام شد، افزود: علاوه بر سفرهای دکتر هاشمی، معاونین وی نیز با همین رویکرد، در استانهای مختلف حضور پیدا کرده و از پروژه‌های حوزه مربوط به معاونت خود بازدید کردند. مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: به‌عنوان نمونه وزیر بهداشت بیش از پنج‌بار در استانهای محرومی هم‌چون کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسانهای جنوبی و شمالی و 8 بار در استانهای فارس و خوزستان حضور یافت. وی بخشی از سفرهای وزیر بهداشت را در راستای مطالبات بهداشتی و درمانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: در اکثر این سفرها، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم دکتر هاشمی را همراهی می‌کردند و بیش‌تر نمایندگان در طول سه سال گذشته، در حوزه انتخابیه خود بیش از دو بار پذیرای دکتر هاشمی بودند. زارع‌نژاد تصریح کرد: سفرهای وزیر بهداشت که گاهی برخی از آنها بیش از 1000 کیلومتر به‌صورت زمینی انجام می‌شد، مورد استقبال مردم، علما، ائمه جمعه و جماعات و نمایندگان مجلس قرار می‌گرفت و در طول این سفرها، وزیر بهداشت در جلساتی که با مجمع نمایندگان استانها، مسؤولان و نمایندگان ولی‌فقیه در استانها داشت، مطالبات بهداشتی و درمانی مردم با تأکید بیش‌تری مورد توجه و اهتمام قرار می‌گرفت و در تحقق وعده‌ها و توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی مؤثر بود.

وی تأکید کرد: وزیر بهداشت قطعاً در بین‌ اعضای دولت یازدهم و حتی دولتهای بعد از انقلاب، بیش‌ترین سفر استانی را با تأکید بر مناطق محروم و مرزی داشته است. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *