29 امضاء پای برگه استیضاح وزیر علوم دستورات فرهادی اجرایی نمی‌شود

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 16 آبان 1395


29 امضاء پای برگه استیضاح وزیر علوم دستورات فرهادی اجرایی نمی‌شود

عضو کمیسیون برنامهوبودجه در گفتوگو با میزان مطرح کرد

  29 امضاء پای برگه استیضاح وزیر علوم  دستورات فرهادی اجرایی نمیشود

   افراد دیگری وزارتخانه را اداره میکنند

%d8%a7%d9%85%d8%b6%d8%a7%d8%a1-%d9%be%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%da%af%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d8%b6%d8%a7%d8%ad

حاجی دلیگانی با بیان بیش از 10 مورد از مشکلات موجود در دانشگاههای مهم کشور نظیر دانشگاه علم و صنعت و هنر بیان داشت: درمجموع این عوامل نشان از بیکفایتی وزیر علوم دارد.

روز گذشته رنجبرزاده، عضو هیئت‌رئیسه مجلس از طرح برخی از نمایندگان برای استیضاح محمد فرهادی وزیر علوم خبر داد که با جمع‌آوری امضا از سوی برخی نمایندگان درحال انجام است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس استدلال دیگر نمایندگان را بی‌برنامگی دانشگاه‌ها و عدم اتصال آنها به وزارتخانه برشمرد و اظهار داشت: نمایندگان در اظهارات خود گفته‌اند روند کاری وزارت علوم نسبت به گذشته نه تنها افزایش نداشته بلکه در برخی مواقع کاهش هم داشته است.

وی افزود: خواسته نمایندگان بیشتر در این خصوص است که وزارت علوم از انجام سلسله‌مراتب مدیریتی خاص برخوردار نیست.

اصلاح‌طلبان،‌اصولگرایان و مستقلین خواستار استیضاح وزیر علوم شدند

حسینعلی حاجی دلیگانی میزان تأکید کرد: عمده دلایل نمایندگان مباحث ناکارآمدی و مدیریتی فرهادی است که جلوه ظهور آن در برخی از اقدامات انجام‌نشده وی تبلوریافته است.

وی تصریح کرد: امضاکنندگان طرح استیضاح فرهادی، از همه طیف‌های سیاسی اعم از اصلاح‌طلب،‌اصولگرا و مستقلین بودند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در خصوص دلایلی که موجب امضای 29 نماینده مجلس برای استیضاح وزیر علوم شد گفت: موضوعات فرهنگی دانشگاه‌ها، عدم اجرای سند اسلامی دانشگاه‌ها، عدم جای یابی دانشجویان بورسیه،‌استاد سالاری حاکم به‌نحوی‌که حق دانشجو در برخی مواقع ضایع می‌شود و مسائلی که در دانشگاه‌های آزاد نظیر تدریس بدون مجوز برخی رشته‌ها رخ می‌دهد.

دانشگاه علم و صنعت خودمختار شده است/ اصلاح‌طلبان،‌اصولگرایان و مستقلین خواستار استیضاح وزیر علوم شدند

نماینده مردم شاهین‌شهر بیان داشت: مجموعه این مسائل نشان می‌دهد با بررسی‌هایی که ما انجام دادیم وزیر علوم احاطه کامل بر مجموع خود ندارد و درواقع افراد دیگری در وزارتخانه مشغول اداره آن هستند. حاجی دلیگانی با اشاره به عدم احاطه فرهادی به مجموعه زیردست خود بیان داشت: بارها شاهد بودیم که وی دستوراتی داده ولی درمجموع پایین‌تر اجرا نشده است.

وی افزود: از طرفی دیگر برخی جریانهای سیاسی در برخی دانشگاه‌ها نفوذ کرده‌اند که اگر تحقیق و تفحصی از آنها صورت گیرد مشخص می‌شود که چه اتفاقات نابهنجاری در حال وقوع است.

حاجی دلیگانی با ابراز تأسف از عدم رعایت حقوق دانشجویان ادامه داد: اگر فردی بی‌طرف از دانشگاه هنر اصفهان بازدید کند و با مسائلی چون تدریس،‌ هیئت‌علمی، افراد هیئت‌علمی و اسناد مالی روبرو شود برایش روشن خواهد شد که وزیر علوم مدیریت و نظارت لازم را در زیرمجموعه خود ندارد.

وی با ابراز تأسف از اینکه دانشگاه علم و صنعت تهران برای خودش خودمختار شده و اصلاً دستور وزیر را رعایت نمی‌کند بیان داشت: مثلاً در خصوص میهمان شدن یک دانشجو که یک مورد جزئی است تابع قانون و دستورات نیست که مجموع این مسائل نشان از عدم مدیریت و بی‌کفایتی وزیر دارد.

منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *