گورخوابهای نصیرآباد معتاد متجاهر بودند نه بی‌خانمان

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 12 دی 1395


گورخوابهای نصیرآباد معتاد متجاهر بودند نه بی‌خانمان

استاندار تهران در گفتوگو با تسنیم:

   گورخوابهای نصیرآباد معتاد متجاهر بودند نه بیخانمان

 6

سید حسین هاشمی در گفتوگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره موضوع گورخوابهای نصیرآباد و جمعآوری معتادان متجاهر از سطح تهران اظهار کرد: در مورد مسأله پیش آمده در منطقه نصیرآباد باید گفت که این افراد معتادان متجاهر بودند و بیخانمان نبودند.

وی ادامه داد: این افراد در حال حاضر جمع‌آوری شده و به مرکزی با نام اخوان در شهریار منتقل شدند که مراحل درمانی آنها ادامه دارد و رو به بهبودی هستند.

استاندار تهران با بیان این‌که مقداری مسأله نصیرآباد را بیش از اندازه بزرگ جلوه دادند، گفت: در این زمینه به خصوص بحث بی‌خانمان بودن را مطرح کردند در حالی‌که این افراد معتاد متجاهر بودند و جمع‌آوری‌شان جزو سیاست اصلی ما است.

وی ادامه داد: در کل استان تهران در ابتدای دولت یازدهم فقط مرکز شفق را داشتیم که ظرفیت آن برای نگهداری معتادان 400 نفر بود که البته به خاطر غیر بهداشتی بودن تعطیل شد.

استاندار تهران عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 11 هزار مکان نگهداری ایجاد شده و روند خوبی را شاهدیم؛ هم اکنون حدود 7 هزار نفر تحت درمان قرار دارند که این آمار با گذشته قابل مقایسه نیست.

هاشمی تصریح کرد: نیمی از معتادان متجاهر متعلق به استانهای دیگر هستند و ساکن تهران نیستند که این مسأله کار را کمی سخت و پیچیده کرده است.

وی ادامه داد: اما در هر حال به هر شکلی معتاد متجاهر باشد یا فردی بی‌سرپناه یا بی‌خانمان باید به او کمک کرد و این جزوی از اولویت اساسی ما است.

استاندار تهران درباره این پرسش که آیا بی‌خانمان در تهران وجود دارد یا خیر اظهار کرد: بی‌خانمان به آن معنی در تهران بعید می‌دانم اما معتادان هنوز وجود دارند. هاشمی تاکید کرد: معتادان متجاهر تا حدود بسیار زیادی جمع شدند اما هنوز به اتمام نرسیده و در حال فعالیت برای این منظور هستیم. منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *