گسترش همکاریهای علمی دانشگاه تهران با هندوستان

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 23 تیر 1395


گسترش همکاریهای علمی دانشگاه تهران با هندوستان

گسترش همکاریهای علمی دانشگاه تهران با هندوستان

سفیر کشور هندوستان از دانشگاه تهران بازدید کرد و در این بازدید راههای توسعه همکاری علمی و بین‌المللی میان مراکز دانشگاهی دو کشور بررسی شد.
محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی دو کشور گفت: سیاست ما ارتقای همکاریهای بین‌المللی است و از همکاری علمی با کشور هند نیز استقبال می‌کنیم.
وی افزود:
دانشگاه تهران در قالب ۱۳ دانشگاه برتر ایران مایل است که با دانشگاههای همتراز خود در هند تبادلات علمی داشته باشد.
رئیس دانشگاه تهران افزود: اخیرا بر اساس برنامه‌ریزیهایی جدید که امکان تدریس به زبانهای بین‌المللی نیز فراهم شده است، پردیس کیش دانشگاه تهران در این زمینه پیش قدم خواهد بود و در دانشکده مطالعات جهان نیز دروس به زبان مورد نظر تدریس می‌شود.

نیلی خاطرنشان کرد: اکنون برنامه‌های کارورزی متعدد بین‌المللی در دانشگاه تهران در جریان است. محمدباقر قهرمانی معاون بین‌الملل دانشگاه تهران نیز در این جلسه با اشاره به وجود زمینه‌های مختلف همکاری میان دانشگاه تهران و دانشگاه‌های هند گفت: ما آمادگی داریم در حوزه‌هایی مانند مطالعات اسلامی، ایران‌شناسی، موسیقی، تئاتر و زبان با دانشگاههای کشور هندوستان همکاری کنیم. 
سائوراپ کومار سفیر کشور هندوستان نیز در این جلسه افزود: نمایشگاههایی در زمینه آموزش در کشور هندوستان برگزار می‌شود که دانشگاه تهران می‌تواند در آن مشارکت کند.
وی اضافه کرد: با توجه به همکاریهای گذشته با دانشکده ادبیات و علوم انسانی و نیز دانشکده مطالعات جهان در زمینه مطالعات هند آمادگی داریم نسبت به اعزام یک محقق و استاد هندی برای یک دوره مشخص با دانشگاه تهران همکاری داشته باشیم.
سفیر کشور هندوستان خاطرنشان کرد: ایران و هند دارای مشترکات فرهنگی و تاریخی بسیاری هستند. همکاریهای ما با ایران در زمینه‌های مختلف در خصوص فرهنگ و علم با سازمان میراث فرهنگی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دیگر نهادهای فرهنگی به خوبی پیش می‌رود.
سائوراپ کومار تاکید کرد: درحال حاضر حدود ۵ تا ۶ هزار دانشجوی ایرانی در هند مشغول به تحصیل هستند. زبان فارسی و هندی در ۶۰ درصد کلمات مشترک و حتی قواعد دو زبان هم شبیه به هم هستند.
وی عنوان کرد: همچنین دولت هند بورسهای تحصیلی متعددی به دانشجویان خارجی اعطا می‌کند که اخبار آن در سایت سفارت کشور هندوستان وجود دارد.
منبع: خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *