گزارشی از دومین روز مرحله منطقه‌ای مناظرات دانشجویی

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۴ آبان ۱۳۹۵


گزارشی از دومین روز مرحله منطقه‌ای مناظرات دانشجویی

گزارشی از دومین روز مرحله منطقهای مناظرات دانشجویی

پنجمین دوره مرحله منطقهای (شرق کشور) مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در بخش یکچهارم نهایی، دوم آبان ماه جاری با رقابت چهار مناظره به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b2

در دومین روز پنجمین دوره مرحله منطقه‌ای (شرق کشور) مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در بخش یک‌چهارم نهایی، مناظره اول با گزاره «توافق هسته‌ای راهبردی مهم در مسیر انقلاب است «با حضور دو گروه «ارشاد»از خراسان رضوی و «سه گا»استان یزد به‌عنوان موافق و مخالف برگزار شد که تیم «ارشاد»با نتیجه 485 بر 398 به برتری رسید و به مرحله بعدی راه پیدا کرد. داوران این مناظره دکتر سید موسوی، دکتر رنج‌کش و دکتر خادم‌زاده بودند. دو تیم «دانشگاه آزاد سه»از یزد و «ساتراپ»از خراسان رضوی به‌عنوان موافق و مخالف در مناظره دوم با گزاره «شاغل بودن زنان به بنیان خانواده لطمه وارد می‌کند با یکدیگر رقابت کردند که در پایان تیم «ساتراپ»435 بر 398 به برتری رسید و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد. دکتر سید موسوی، دکتر رنج‌کش و دکتر شریفی داوران این مناظره را داوری کردند. همچنین مناظره سوم با گزاره «روابط عاشقانه پیش از ازدواج به انتخاب همسر مناسب در آینده لطمه وارد می‌کند»بین تیم‌های «انجمن اسلامی»از خراسان جنوبی و «تنقیح مناط ترافرازنده»از خراسان رضوی برگزار شد که در پایان تیم «تنقیح مناط ترافرازنده»با نتیجه 471 بر 435 موفق شد به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد. دکتر ایمان‌پور، دکتر شریفی و دکتر پیروزفر داوران این مناظره بودند.

در آخرین مناظره نیز دو تیم «فریاد زندگی»از خراسان رضوی و «تدبیر» از سیستان‌وبلوچستان به‌عنوان موافق و مخالف نیز بر سر موضوع «ازدواج موقت راه‌حل مناسبی برای جلوگیری از روابط نامشروع در سطح جامعه است «با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان تیم «فریاد زندگی» با نتیجه 482 بر 415 به پیروزی رسید و به نیمه‌نهایی صعود کرد. دکتر فیضی، دکتر ایمان پور و دکتر پیروز فر این مسابقه را داوری کردند.

در پایان این مسابقات چهار تیم از «خراسان رضوی«موفق به صعود مرحله نیمه‌نهایی شدند.

پنجمین دوره مرحله منطقه‌ای (شرق کشور) مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی هم‌اکنون در دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی در حال برگزاری است. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *