کشف «تجهیزات خاصی» در تهران توسط وزارت اطلاعات

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 19 دی 1395


کشف «تجهیزات خاصی» در تهران توسط وزارت اطلاعات

کشف «تجهیزات خاصی» در تهران توسط وزارت اطلاعات

%da%a9%d8%b4%d9%81-%d8%aa%d8%ac%d9%87%db%8c%d8%b2%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d8%b5%db%8c

یک محموله بزرگ حاوی ۵ کانتینر از تجهیزات خاص رایانهای و تصویربرداری توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در شهر تهران کشف شد؛ در این عملیات تعدادی سرورهای پرقدرت شناسایی شد که برای مصارف خاصی همچون پشتیبانی سامانههای بزرگ استفاده میشود.

قاسم خورشیدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به کشف 5 کانتینر از تجهیزات خاص رایانه‌ای توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در شهر تهران اظهار داشت: با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، سربازان گمنام امام زمان (عج) یک محموله بزرگ تجهیزات خاص رایانه‌ای که شامل 5 کانتینر بود را از یکی از گمرکات مرزی مورد رصد نامحسوس خود قرار دادند و عصر روز چهارشنبه پس از شناسایی 2 مالک این محموله بزرگ، در عملیاتی، این 5 کانتینر را توقیف کردند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان این‌که این محموله با اظهارنامه خلاف واقع وارد کشور شده بود، گفت: پس از شناسایی این محموله با همکاری گمرک و پس از توقیف 5 کانتینر محموله مذکور، مأموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی موفق به کشف مقادیر بسیاری «مینی کامپیوتر»، «دوربینهای تصویربرداری سینمایی» که ارزش هریک بین 80 تا 100 میلیون تومان برآورد شد و تعدادی سرورهای عظیم و بسیار پر قدرت شدند که ارزش ریالی هریک از این سرورها بالغ بر 10 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی ادامه داد: سرورهای عظیم کشف شده در این محموله به قدری پر قدرت هستند که گفته می‌شود برای مصارف خاص همچون پشتیبانی سامانه‌های بزرگ از جمله سامانه‌های بانکی پر ترافیک استفاده می‌شود.

خورشیدی با بیان این‌که صورت‌برداری از کالاهای قاچاق مکشوفه این 5 کانتینر ادامه دارد افزود: با توجه به حجم انبوه کالاهای این محموله، صورت‌برداری از کالاهای قاچاق کشف شده در این عملیات ادامه دارد ولی برآوردهای اولیه از ارزش ریالی کالاهای صورت‌برداری شده، بالغ بر 300 میلیارد ریال را نشان می‌دهد.

به گفته خورشیدی این محموله با اظهارنامه خلاف واقع و در قالب «تین» به کشور وارد شده بود و خبرهای تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد. منبع تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *