کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان بورس داخل


دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۵ آذر ۱۳۹۵


کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان بورس داخل


رئیس سازمان امور دانشجویان:

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان بورس داخل

رئیس سازمان امور دانشجویان از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان بورس داخل خبر داد.
دکتر مجتبی صدیقی، با اشاره به برگزاری آزمون بورس خارج اظهار کرد: پس از برگزاری آزمون بورس خارج، دانشگاهها مصاحبه‌ها را انجام دادند و نتایج را به سازمان سنجش اعلام کردند، سازمان سنجش نیز باید پس از بررسی، نتایج را به سازمان دانشجویان اعلام کند.
وی بابیان اینکه ظرفیت بورس خارج تقریباً 200 نفر است که بین دانشگاهها توزیع‌شده، افزود: انتخاب پروژه، دانشگاه محل تحصیل، اخذ وثیقه، تعیین استاد راهنمای ناظر داخلی بر عهده دانشگاه محل خدمت خواهد بود و فقط تأمین مالی بر عهده سازمان امور دانشجویان است. همچنین این سازمان گزارش پیشرفت را در طول تحصیل به دانشگاه محل خدمت ارسال می‌کند و چنانچه این گزارش مورد تأیید قرار گرفت، مقرریها 6 ماه یک‌بار پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه با اشاره به بورس داخل نیز اظهار کرد: تعدادی از ظرفیتهای بورس داخل در فراخوان اردیبهشت‌ماه اعلام شد که عمدتاً متعلق به مؤسسات غیرانتفاعی بود. دانشگاههای کوچک و دور از مرکز هم در صورت نیاز باید با مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم هماهنگ کنند تا این مرکز نیازها را به سازمان امور دانشجویان اعلام کند.
صدیقی از کاهش ظرفیت بورس داخل خبر داد و افزود: ظرفیت بورس داخل به حداقل رسیده است زیرا تعداد فارغ‌التحصیلان دکتری زیاد شده و دانشگاهها نیاز به بورس داخل ندارند. از طرف دیگر تعدادی بورس از قبل نیازمند جایابی هستند. بنابراین بورس داخل جدید فقط در صورت نیاز اعطا می‌شود.
منبع: ایسنا

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *